18 maja 2018

Niezależne Ogólnopolskie Mistrzostwa z Analizy Danych (NOMAD)

Już po raz ósmy na Politechnice Wrocławskiej odbędą się Niezależne Ogólnopolskie Mistrzostwa z Analizy Danych. Organizatorem jest Koło Naukowe Statystyki Matematycznej Gauss, działające przy Wydziale Matematyki. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie historia.

Konkurs skierowany jest do studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych i składa się z dwóch etapów. Pierwszy – internetowy – przeprowadzony zostanie 26 maja. Osiem najlepszych drużyn z każdej kategorii spotka się w finale 9 czerwca na Politechnice Wrocławskiej.

Zadaniem uczestników, w każdym z etapów, jest rozwiązanie zadań z prawdopodobieństwa i statystyki, za pomocą samodzielnie napisanych programów w jednym z pakietów: SAS Analytics Pro, R i Octave albo języku: C/C++, Pascal, Python i Mono Basic. Zadania mogą być rozwiązywane przez zespoły dwu- lub trzyosobowe. Przykładowe zadania z poprzednich edycji są dostępne na stronie internetowej konkursu (http://nomad.im.pwr.wroc.pl/o-konkursie/przykladowe-zadania/).

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 20 maja pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdhlVMaoSt6RNb8cnv2e0GST4OUxH6F8M_1gavCOCmbgzWawA/viewform

Szczegółowe informacje oraz regulamin zawodów znajdują się na stronie internetowej nomad.im.pwr.wroc.pl