15 marca 2018

Program edukacyjny „Porcja Pozytywnej Energii”

Trwa V edycja programu edukacyjnego „Porcja Pozytywnej Energii”, którego adresatami są przedszkolaki oraz uczniowie klas podstawowych 1-6. Jej celem jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych opartych na spożywaniu warzyw i owoców.

Pedagodzy, którzy za pośrednictwem strony www.porcjapozytywnejenergii.pl zgłoszą chęć uczestnictwa w programie otrzymują pakiet edukacyjny dostosowany do reprezentowanych grup wiekowych. Zestawy do V edycji programu zawierają: scenariusze lekcji i zabaw dopasowane do różnych grup wiekowych, książeczki z przepisami kulinarnymi dla dzieci oraz prezentacje edukacyjne do pobrania w formie elektronicznej.

Nauczyciele, którzy przeprowadzą lekcję, w oparciu o przesłane scenariusze, będą mogli wziąć udział w konkursie wraz ze swoją klasą/grupą. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: dla 6 najlepszych placówek – granty finansowe, dla nauczycieli oraz uczniów karty podarunkowe na zakup sprzętu sportowego.

Patronat honorowy nad programem objął Rzecznik Praw Dziecka. Od lat patronami merytorycznymi są także: Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu UP w Poznaniu, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Celiakię Przekreślony Kłos. Patronami medialnymi zostały magazyny: „Twój Junior”, „Baby Junior”, „Życie Szkoły”, „Wychowanie w Przedszkolu”, „Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne”, „Mały Uczeń”. Partnerem głównym jest marka Disney.