12 stycznia 2018

Centrum Edukacyjne IPN: Spotkanie z autorami książki „Małgorzata idzie na wojnę”

W 2018 roku obchodzić będziemy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości stanowi znakomitą okazję do rozważań nad wysiłkami Polaków zmierzającymi do jej odzyskania. W związku z tym Delegatura IPN w Kielcach zaprasza 16 stycznia 2018 roku o godz. 17.00 do Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia” na niecodzienne spotkanie z autorami książki „Małgorzata idzie na wojnę”. Niecodzienne, bo nieczęsto się zdarza, aby Prezydent zakochany w historii własnego miasta pisał książki wraz ze swoim przyjacielem. Niecodzienne, bo
jej fragmenty przeczyta aktor Jan Nowicki.

Książka zrodziła się ze wspólnej fascynacji historią obu autorów, Wojciecha Lubawskiego i Tomasza Natkańca. Jest to opowieść o wymarszu Legionów Piłsudskiego, historii pięknej Małgorzaty oraz ważnych postaciach i miejscach regionu świętokrzyskiego. Barwna, trzymająca w napięciu, napisana na podstawie autentycznych źródeł fabuła, dostarcza wielu wzruszeń. W rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie można tej lektury pominąć.

Organizatorem spotkania z autorami książki Wojciechem Lubawskim i Tomaszem Natkańcem oraz aktorem Janem Nowickim jest Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach.