9 stycznia 2018

Konkurs „Klasówka powstańcza”

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach zaprasza do udziału w trzeciej edycji klasówki powstańczej, zaplanowanej na 20 marca 2018 roku, w 97. rocznicę plebiscytu na Górnym Śląsku, którego niekorzystny dla Polski wynik był jedną z bezpośrednich przyczyn wybuchu, w nocy z 2 na 3 maja 1921 roku, III Powstania Śląskiego.

Tegoroczny podtytuł klasówki dedykowany 100. Rocznicom Powstania Wielkopolskiego i Powstań Śląskich to „Udział i zaangażowanie na rzecz Powstań Śląskich Polaków z Wielkopolski” – wybrany, by pokazać udział i zaangażowanie Polaków w wielu różnorodnych działaniach na rzecz III Powstania Śląskiego.

Klasówkę organizowana jest we współpracy z Instytutem Historii Uniwersytetu Śląskiego i Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Wojewody Wielkopolskiego, Prezydenta Poznania, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Śląskiego, Wojewody Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Świętochłowic.

Uczniowie mogą się zgłaszać do konkursu w terminie do 9 marca 2018 roku online za pomocą arkusza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej: https://sites.google.com/a/wombb.edu.pl/klasowka-powstancza/
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie klasówki.