6 grudnia 2017

Najnowsza propozycja Internetowego Teatru TVP dla szkół „Kopciuszek” z Teatru Laki i Aktora „Kubuś” w Kielcach

Telewizja Polska S.A. serdecznie zaprasza do obejrzenia spektaklu „Kopciuszek” z Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach. Oprócz zgromadzonej w teatrze widowni, to wyjątkowe przedstawienie w wykonaniu kieleckich aktorów, zobaczą na żywo uczniowie w wielu szkołach w całej Polsce. Będzie to możliwe dzięki realizowanemu przez Telewizję Polską projektowi „Internetowy Teatr TVP dla szkół. Udział w projekcie jest bezpłatny. Tym razem do obejrzenia spektaklu możemy zaprosić uczniów maksymalnie 10 szkół jedynie z poniższych gmin:

1. Bałtów
2. Bejsce
3. Czarnocin
4. Dwikozy
5. Działoszyce
6. Koprzywnica
7. Łubnice
8. Mirzec
9. Moskorzew
10. Oksa
11. Oleśnica
12. Opatowiec
13. Osiek
14. Radków
15. Samborzec
16. Skalbmierz
17. Solec-Zdrój
18. Tarłów
19. Wodzisław
20. Wojciechowice

Transmisja spektaklu w ramach iTeatru odbędzie się 13 grudnia o godz. 11.00. Czas trwania: 1 godz. 15 min. (z 1 przerwą – 15 min.) http://www.iteatr.tvp.pl/34336015/kopciuszek-z-teatru-lalki-i-aktora-kubus-w-kielcach

„Kopciuszek” to jedna z najbardziej znanych i lubianych baśni, przedstawiana w wielu wersjach na całym świecie. To opowieść o tym, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym. Ale również o cudowności i niezwykłości świata, który realizacji Teatru „Kubuś” jest cały zaczarowany. Oprócz Wróżki pojawiają się tam gadający kot, śpiewające warzywa i mówiące dziwnymi językami przedmioty, a wszystko to za sprawą magii teatru lalek.

Aby najmłodszym przybliżyć postać Kopciuszka, a starszym urozmaicić znaną fabułę, akcja przeniesiona została w czasy współczesne i stąd również pomysł na oryginalną inscenizację. Inspiracją dla lalek używanych w spektaklu są muppety, dobrze znane z filmów i programów Jima Hensona. Taka formuła daje możliwość ukazania z dystansem i humorem natury ludzkiej, wyrazistego zarysowania postaci oraz brawurowego rozegrania wszystkich wątków.

Przedstawienie zrealizowane zostało również w planie aktorskim, z elementami interakcji z widzem. Spektakl w kolorowej scenografii, oparty na animacji, gagach, piosenkach i kompozycji muzyki funky oraz jazzu jest doskonałą propozycją dla widzów od 4 do 100 lat.

Chętne szkoły, które chcą obejrzeć spektakl, proszone są o kontakt z TVP3 KIELCE. Aby zgłosić szkołę do projektu na ten spektakl, należy przesłać na adres: promocja.kielce@tvp.pl maila z pocztowymi danymi adresowymi szkoły, numerem telefonu, adresem mailowym oraz przybliżoną liczbą uczniów, którym spektakl zostanie pokazany. Maile zgłoszeniowe można przesyłać do ostatniego dnia przed spektaklem. Wszelkie
informacje na temat projektu wraz z wymaganiami technicznymi znajdą Państwa na jego stronie internetowej:  www.iteatr.tvp.pl.

Koordynator „Internetowego Teatru TVP dla szkół” w OTVP KIELCE: Paulina Błaszczyk email:  promocja.kielce@tvp.pl, tel: 605 605 448.