23 listopada 2017

Zaproszenie na krajowe seminarium kontaktowe w Warszawie w dniach 4-5 grudnia 2017 r. dla nauczycieli pracujących w szkołach szpitalnych, sanatoryjnych i specjalnych.

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele 
w szkołach szpitalnych, sanatoryjnych, specjalnych i z oddziałami integracyjnymi w województwie świętokrzyskim

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Biuro Programu eTwinning serdecznie zaprasza na Krajowe seminarium kontaktowe w Warszawie w dniach 4-5 grudnia 2017 r. Seminarium skierowane jest do nauczycieli pracujących w szkołach szpitalnych, sanatoryjnych, specjalnych i z oddziałami integracyjnymi, którzy chcą rozpocząć realizację projektu eTwinning z drugą polską szkołą. Zapraszamy osoby bez doświadczenia w programie eTwinning.

Organizatorzy oczekują, że podczas seminarium każdy uczestnik przystąpi do nowego projektu eTwinning.

Osoba zgłaszająca się do udziału w seminarium jest proszona o dokonanie DWÓCH działań:

 1. Rejestracja na seminarium poprzez kliknięcie zielonego odnośnika Zarejestruj się na wydarzenie i wypełnienie formularza na stronie: http://konferencje.frse.org.pl/CSPLWarszawa2017
 2. Założenie własnego konta w Programie eTwinning pod adresem:  https://www.etwinning.net/pl/pub/preregister.cfm (UWAGA: rejestracja wstępna, a potem właściwa po odebraniu e-maila)

Warunki rekrutacji:

 • nauczyciel pracujący w szkole szpitalnej, sanatoryjnej czy specjalnej;
 • nauczyciel posiadający własne konto w programie eTwinning (zarejestruj się tutaj);
 • nauczyciel bez projektów eTwinning;
 • nauczyciel dowolnego przedmiotu;
 • gotowość do rejestracji projektu i podjęcia współpracy.

Seminarium jest bezpłatne (nocleg i wyżywienie na koszt organizatora) i obejmuje zajęcia dwudniowe, które stanowią całość szkoleniową. Seminarium trwa w dniu 4.12.2017 od godz. 11.00 do 19.00,  w dniu 5.12.2017 od godz.8.30 do 14.00. Możliwy jest jedynie udział w całym szkoleniu zgodnie z programem.

Tematyka warsztatów:

 1. Programowanie i kodowanie bez komputera oraz proste aplikacje komputerowe– Jak w atrakcyjny sposób wprowadzić programowanie, kodowanie, myślenie komputacyjne? Zaczniemy bez komputera, ale poznamy też proste aplikacje internetowe.
 2. eTwinning Live – Platforma internetowa programu eTwinning do komunikacji z innymi nauczycielami.
 3. TwinSpace i wideokonferencje – Narzędzia internetowe programu eTwinning do realizacji projektu, komunikowania się z partnerami, w tym wideokonferencje.
 4. TIK w edukacji– Proste aplikacje internetowe przydatne podczas realizacji projektów edukacyjnych eTwinning, ale też zwiększające atrakcyjność prowadzonych lekcji.

Informacje organizacyjne:

Organizatorzy zapewniają udział w ciekawych warsztatach, materiały konferencyjne, a także opłacają wyżywienie podczas seminarium i nocleg w pokojach dwuosobowych w dniu 4 grudnia 2017 r.

Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą laptopa z możliwością podłączenia do sieci internetowej na kablu lub sieci WIFI.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 24 listopada 2017.

Rezygnacja z udziału w seminarium możliwa jest do 24 listopada 2017. Uczestnicy rezygnujący po tym terminie zobowiązani będą do pokrycia kosztów zakwaterowania i wyżywienia.