24 października 2017

Bezpłatne programy Fundacji Uniwersytet Dzieci dla nauczycieli szkół podstawowych

Jak kształcić kompetencje jutra od najmłodszych lat? Bezpłatne programy Fundacji Uniwersytet Dzieci dla nauczycieli szkół podstawowych pomogą w nauczaniu umiejętności z zakresu programowania, kompetencji społecznych i nowych technologii.

Eksperci Fundacji przygotowali 6 bezpłatnych programów, których celem jest kształcenie kompetencji niezbędnych dla dobrego funkcjonowania dzieci w przyszłym życiu. Programy przeznaczone są dla nauczycieli szkół podstawowych. Scenariusze zajęć w ramach programów podzielone są na dwie kategorie: klasy I – III oraz klasy IV – VII.

Programy zawierają cykle scenariuszy lekcji wypracowanych na Uniwersytecie Dzieci z naukowcami, zgodnych z podstawą programową, narzędzia do pracy z uczniami, szkolenia dla nauczycieli.  W programie Technologie z klasą, którego celem jest nauka programowania, nowych technologii i bezpieczeństwa w sieci, przewidziane są szkolenia dla nauczycieli z całej Polski z ekspertami z firm technologicznych oraz zestaw do pracy z klasą. W programie kształcącym kompetencje społeczne – Kompetencje na 6 – nauczyciele znajdą aktywności rozwijające umiejętność pracy zespołowej, komunikacji, pobudzające kreatywność, uczące nazywać i rozpoznawać emocje. To oferta dla klas I-III; starsze dzieci, dzięki programowi dowiedzą się, co to są kompetencje obywatelskie, jak je rozwijać, jak korzystać z budżetu obywatelskiego.

Do programu mogą bezpłatnie zapisać się nauczyciele z całej Polski.

Szczegółowe informacje: www.scenariuszelekcji.edu.pl