17 października 2017

Wojewódzka uroczystość obchodów Dnia Edukacji Narodowej

Dnia 13 października 2017 r. o godz. 13.00, w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu uczestniczyło około 200 osób, a wśród zaproszonych znaleźli się nauczyciele i pracownicy oświaty nagrodzeni odznaczeniami państwowymi za szczególne zasługi na rzecz edukacji. Najlepszych pedagogów uhonorowano Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami Zasługi za wybitny wkład w rozwój oświaty, Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Medalami za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Wręczono także medale Komisji Edukacji Narodowej, Nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Wyróżnionych zostało 154 nauczycieli z naszego regionu, a część z nich oprócz odznaczeń otrzymała także gratyfikacje finansowe.

Odznaczenia i nagrody nauczyciele otrzymali z rąk Wojewody Świętokrzyskiego Pani Agaty Wojtyszek oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Pana Kazimierza Mądzika.

Pani Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, dziękując nauczycielom za zaangażowanie i pasję , podkreśliła ogromny wpływ, jaki nauczyciele mają na wychowanie młodych ludzi, a tym samym za losy naszego kraju.

Pan Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty, wskazał, że należy wzmocnić prestiż zawodu nauczyciela i jak najczęściej pokazywać jak wymagający czasu i pracy jest to zawód. Podziękował także nauczycielom za ich zaangażowanie i życzył dalszych sukcesów.

Wydarzenie uświetniły występy uczniów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Gitarzysta Jan Markowski i akordeoniści Michał Gręda i Michał Kałuża wykonali pięć utworów, których z przyjemnością wysłuchali zgromadzeni goście.

 

 

 

Załączniki

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2017_listy
Data: 2017-10-17, typ pliku: PDF, rozmiar: 143 KB