4 października 2017

XIII Olimpiada Przedsiębiorczości

Rozpoczęły się zapisy do XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Hasłem przewodnim tegorocznej Olimpiady jest „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia”. Olimpiada skierowana jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, w których nauka kończy się egzaminem maturalnym.

Celem projektu jest promocja przedsiębiorczości i wiedzy o gospodarce wśród młodzieży.

Inicjatywa realizowana jest przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych we współpracy z polskimi uczelniami ekonomicznymi: Szkołą Główną Handlową w Warszawie oraz Uniwersytetami Ekonomicznymi w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Współorganizujące Olimpiadę uczelnie ekonomiczne przewidziały dla finalistów i laureatów znaczne ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia. Zawodnicy z najlepszymi wynikami otrzymają także nagrody rzeczowe. Oprócz nagród dla uczniów przygotowano także nagrody rzeczowe dla opiekunów merytorycznych zawodników oraz dla szkół. Szkołom laureatów przekazane zostaną zestawy publikacji przydatnych w przygotowaniach do kolejnych edycji Olimpiady, a szkoły, których uczniowie zostaną zakwalifikowani do zawodów okręgowych, wezmą udział w losowaniu nagrody specjalnej – bonu na zakup sprzętu. Otrzymają one również kupon rabatowy uprawniający do 50% zniżki na roczną licencję systemu antyplagiatowego „System Plagiat Szkoły” wraz z wdrożeniem. Natomiast 25 szkół z mniejszych ośrodków miejskich, które zgłoszą do Olimpiady największą liczbę zawodników, otrzyma publikacje z zakresu tegorocznego hasła przewodniego.

Program Olimpiady, regulamin i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: www.olimpiada.edu.pl. Zgłoszenia szkół zawierające listy uczniów chętnych do udziału w przyjmowane są do 31 października br. Udział w programie jest bezpłatny.

 

Załączniki

Olimpiada Przedsiębiorczości - Informacje
Data: 2017-10-05, typ pliku: PDF, rozmiar: 873 KB