22 września 2017

Ogólnopolski konkurs „Eko Odkrywcy”

 Wystartowała kolejna edycja konkursu Eko Odkrywcy, która zachęca nauczycieli oraz ich podopiecznych do aktywnego dbania o środowisko. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest doświadczanie ekologii „na okrągło”, przez 365 dni w roku, dzielenie się wiedzą, poszerzanie swoich horyzontów i eksperymentowanie na całego.

Celem piątej odsłony konkursu jest praktyczne poznanie przyrody, zachęcenie do odkrywania i doświadczania jej uroków. Zadaniem uczestników jest zaplanowanie ekologicznego projektu badawczego, który pomoże poznać zasady rządzące naturą, a przy okazji zwróci uwagę na problemy, ale też rozwiązania związane z ochroną środowiska. Jubileuszowa edycja to niejako powrót do początków projektu – tematyka, zakres prac badawczych jest nieograniczony. Zależą tylko od inicjatywy i pomysłów grupy.

Konkurs Eko Odkrywcy dedykowany jest szkołom, przedszkolom, placówkom oświatowym i wychowawczym oraz organizacjom pozarządowym z całej Polski. Konkurs rozpoczął się 4  września i potrwa do 13  listopada bieżącego roku. Jury konkursowe zakwalifikuje do finału 16 projektów, które zostaną opublikowane na oficjalnej stronie www.ekoodkrywcy.pl. Ostatecznego wyboru zwycięzców dokonają internauci, oddając głosy na swoich faworytów. Wyniki tegorocznej edycji Eko Odkrywców poznamy 18  grudnia 2017 r.

Więcej informacji: www.ekoodkrywcy.pl