21 września 2017

Trzy medale naszych strzelców w finale centralnym zawodów „O Srebrne Muszkiety – 2017”

Trzy medale zdobyli reprezentanci województwa świętokrzyskiego podczas finałów centralnych 56. zawodów strzeleckich „O Srebrne Muszkiety – 2017”. Zawody odbyły się w dniach 11-13 września na obiektach Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego „Zawisza” w Bydgoszczy.

Nasze województwo podczas finałów reprezentowały trzyosobowe drużyny dziewcząt i chłopców z Zespołu Szkół w Staszowie. Dwa miejsca na podium wywalczyli chłopcy w kategorii karabinu sportowego 60 leżąc. Drugie miejsce zajął Kamil Połetek z wynikiem 577,9 pkt., a trzecie Grzegorz Tomporowski (574,4 pkt). Pierwsze miejsce w tej konkurencji zajął Michał Dobosz z IV LO w Olsztynie z wynikiem 596,6 pkt. Na piątym miejscu uplasował się Kamil Wójcik (568,1 pkt.). Osiągnięte wyniki podczas strzelań indywidualnych wystarczyły do zajęcia trzeciego miejsca w klasyfikacji drużynowej.

W rywalizacji dziewcząt reprezentantki naszego województwa zajęły odległe miejsca. Iwona Gul była dwunasta, Anna Skiba dwudziesta czwarta, a Weronika Szczur dwudziesta siódma.

Opiekunami drużyn byli Maciej Tutak i Mariusz Siłka.

Zawody zostały zorganizowane przez Wojskowe Stowarzyszenie „Sport-TurystykaObronność”. Przedsięwzięcie realizowane było w formie zadania zleconego przez Ministerstwo Obrony Narodowej, przy wsparciu i pomocy: Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON; Dowództwa Generalnego RSZ; Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych; Dowództwa Garnizonu Warszawa; Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód; Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza’’ Bydgoszcz; Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Autor zdjęć: Małgorzata Lempek