14 września 2017

Konkurs filmowy „Co to znaczy być patriotą”

Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego do wzięcia udziału w konkursie filmowym „Co to znaczy być patriotą”. Ideą projektu jest wykorzystanie faktu, iż młodzi ludzie potrafią bardzo sprawnie posługiwać się współczesnymi zdobyczami technologii. Konkurs podzielony został na trzy kategorie. Pierwsza kategoria to uczniowie klas I-III, druga kategoria to uczniowie klas IV-VII i trzecia kategoria to uczniowie klas II i III gimnazjum oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych różnego typu.

Celem konkursu jest wzmacnianie więzi obywatelskiej i ukazywanie wzorowych postaw patriotycznych. Przedsięwzięcie będzie podzielone na kilka kategorii i przeznaczone dla różnych grup wiekowych.

Konkurs to także okazja dla nas wszystkich, aby zrozumieć w jaki sposób młodzi ludzie postrzegają dorobek naszych zacnych przodków oraz jakie zagadnienia historyczne i społeczne są im najbliższe. Inicjatywa zwraca uwagę jak ważnym elementem w życiu każdego Polaka są wartości patriotyczne. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody m.in. sprzęt multimedialny, kamery, aparaty fotograficzne. Zwycięski film zostanie wyłoniony
przez kapitułę konkursową.

Warto podkreślić, że zwycięski film zostanie zaprezentowany podczas wojewódzkich obchodów Święta Niepodległości w Kielcach.

Załączniki

Regulamin konkursu
Data: 2017-09-18, rozmiar: 224 KB
Karta zgłoszeniowa
Data: 2017-09-15, rozmiar: 12 KB
Oświadczenie uczestnika
Data: 2017-09-15, rozmiar: 13 KB
Oświadczenie opiekuna
Data: 2017-09-15, rozmiar: 12 KB