23 czerwca 2017

Podsumowanie Turnieju Tenisa Ziemnego

We wtorek, 20 czerwca 2017 r. odbył się Turniej Tenisa Ziemnego przeprowadzony w ramach akcji Świętokrzyskie Dni Sportu. Organizatorami zawodów był Klub Sportowy „Wschodnia” Kielce oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. Uczniowie świętokrzyskich szkół rywalizowali na klubowych kortach mieszczących się w klimatyzowanej hali przy ulicy Wschodniej w Kielcach.

Mimo, że tenis ziemny nie jest zbyt popularnym sportem w województwie, a zawody odbyły się tuż przed zakończeniem roku szkolnego, to uczestniczyło w nich kilkunastu zawodników i zawodniczek. Turniej dla uczniów szkół podstawowych przeprowadzono systemem grupowym, dla gimnazjalistów systemem „każdy z każdym”, natomiast dziewczęta z gimnazjum zagrały systemem pucharowym.

Wyniki Turnieju:
Kategoria Szkoły Podstawowe:
I miejsce Marcel Syczuk (SP2 Busko-Zdrój)
II miejsce Piotr Miroński (SP 11 Kielce)
III miejsce Michał Bojar (SP 33 Kielce)

Kategoria Gimnazjum – chłopcy
I miejsce Jakub Gwoźdź (Gimnazjum Nr 4 Kielce)
II miejsce Bartosz Chmielewski (Gimnazjum Nr 4 Kielce)
III miejsce Grzegorz Moryto (Gimnazjum Łubnice)

Kategoria Gimnazjum – dziewczęta:
I miejsce Oliwia Syczuk (Gimnazjum nr 1 Busko-Zdrój)
II miejsce Paulina Bator (Gimnazjum Nr 4 Kielce)
III miejsce Natalia Łygan (Gimnazjum Połaniec)

Gimnazjalistki, które odpadły we wcześniejszym etapie rywalizacji rozegrały dodatkowo w turniej pocieszenia, w którym zwyciężyła Oliwia Godek z Gimnazjum nr 12 w Kielcach.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, medale i sprzęt sportowy. Podczas ceremonii zakończenia turnieju nagrody dla uczestników wręczali Kazimierz Mądzik – Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz Tomasz Pleban – Świętokrzyski Wicekurator Oświaty. Pan Kurator pogratulował zwycięzcom, podziękował wszystkim za udział w turnieju oraz zaprosił do udziału w kolejnej edycji Świętokrzyskich Dni Sportu, które planowane są w nowym roku szkolnym – 2017/2018.