18 maja 2017

Podsumowanie VI Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych

Z okazji święta Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, już po raz szósty, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 29 w Kielcach we współpracy z Kieleckim Ochotniczym Szwadronem Kawalerii oraz Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach przeprowadzili Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych.

VI Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych dla uczniów świętokrzyskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych składał się z dwóch kategorii turniejowych:

  • konkurs wiedzy o polskich symbolach narodowych i symbolach szkolnych (odbył się 17.03.2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach),
  • rywalizacja szkolnych pocztów sztandarowych (odbyła się 28.04.2017 r. w siedzibie ZSO nr 29 w Kielcach). Rywalizacja poprzedzona została szkoleniem pocztów, jakie przeprowadził na terenie Szkoły Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii w dniu 7 kwietnia 2017 r.

Szczegółowe informacje na temat przebiegu i wyników konkursu dostępne są na stronie: http://www.zso29.kielce.eu/content/miedzyszkolny-turniej-pocztow-sztandarowych