11 maja 2017

7. Przegląd Filmów Edukacyjnych „Człowiek w poszukiwaniu wartości”

Ośrodek Kultury „Ziemowit” – filia DK „Zameczek” organizuje w dniach 29-31 V 2017 r. 7. Przegląd Filmów Edukacyjnych „Człowiek w poszukiwaniu wartości”, skierowany do młodzieży szkolnej, studentów oraz nauczycieli i wykładowców.

Projekt ten – którego współpomysłodawcą był nieżyjący już, ceniony filmoznawca i nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Andrzej Kozieja – ma na celu powszechną edukację kulturową, społeczną i obywatelską, jak również uwrażliwienie młodych odbiorców na pozytywne wartości i humanistyczne treści prezentowanych obrazów filmowych.

Organizatorzy Przeglądu, promując narodową kulturę filmową, pragną również docenić twórców, bohaterów filmowych, ludzi i instytucje wnoszące znaczny wkład w edukacyjną działalność filmową, przyznając im statuetkę „Filmowego Ziemowita”.

Podczas Przeglądu odbędą się w kinie „Moskwa” spotkania z laureatami „Filmowych Ziemowitów”, projekcje filmów Wojciecha Staronia: „Syberyjska lekcja” i „Argentyńska lekcja”, prezentacja projektu filmowego WFDiF „Historia w ożywionych obrazach” – filmowej inscenizacji wybranych filmów Jana Matejki (projekt nominowany do Wydarzenia Historycznego Roku 2016, organizowanego przez Muzeum Historii Polski), prowadzona przez Marka Brodzkiego – reżysera cyklu i Piotra Sobkowicza – koordynatora projektu.

Szczególnie do studentów i nauczycieli kierowane jest spotkanie w Ośrodku Kultury „Ziemowit”, przy ul. Mieszka I 79 w Kielcach, gdzie prezentację filmowych projektów edukacyjnych WFDiF w Warszawie (m.in. „Plan Filmowy” – wystawa i warsztaty, „Cichociemni. Spotkania Filmowe”) poprowadzi Monika Soroka – Koordynator Projektów Edukacyjnych wraz z edukatorką Joanną Kacperczyk (ilość uczestników – do 50 osób).

W Katolickim Liceum im. św. Stanisława Kostki w Kielcach polonistka Anna Karp, Liderka Filmoteki Szkolnej, zaprezentuje filmowe działania edukacyjne, jakie wspólnie z uczniami – realizowane są w Szkole od wielu lat.

W ramach 7. PFE odbędą się – prowadzone przez Wojciecha Staronia – warsztaty filmowe dla młodzieży „Z dokumentu do fabuły – z fabuły do dokumentu. Z doświadczenia operatora filmowego” (ilość uczestników do 15 osób) oraz współorganizowany z ZSP nr 1 w Kielcach, konkurs filmowy „Kielecki Klaps”.

Wszelkie szczegółowe informacje zawarte są w programie 7. Przeglądu Filmów Edukacyjnych „Człowiek w poszukiwaniu wartości”.

Wstęp jest wolny, po dokonaniu rezerwacji w Ośrodku Kultury „Ziemowit” – filii DK „Zameczek”: tel. 41 345 20 63, 728 467 561, t.orlikowska@zameczek-kielce.pl

Załączniki

Plakat Przeglądu
Data: 2017-05-11, typ pliku: PDF, rozmiar: 489 KB
Program Przeglądu
Data: 2017-05-11, typ pliku: PDF, rozmiar: 575 KB