28 kwietnia 2017

Komunikat w sprawie konieczności ogłaszania wolnych podręczników zaadaptowanych w „Kiermaszu podręczników”

Ośrodek Rozwoju Edukacji zachęca do skorzystania z narzędzia informatycznego „Kiermasz podręczników” będącego jednym z elementów aplikacji „Podręczniki dla uczniów z niepełnosprawnościami” zamieszczonej pod linkiem http://adaptacje.ore.edu.pl.

Aplikacja dedykowana jest szkołom, do których uczęszczają uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wymagający dostosowanych podręczników. Umożliwia ona odbiorcom swobodne korzystanie z dostępnych na platformie zbiorów.

Założeniem kiermaszu jest stworzenie przestrzeni dla szkół służącej wypożyczaniu, przekazywaniu lub pozyskiwaniu zaadaptowanych egzemplarzy podręczników (zgodnie z art. 22ak ust. 6 i 6a ustawy Prawo oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 r.).

Szkoły, korzystając z aplikacji, mogą zamieszczać informacje o niewykorzystywanych wydrukowanych podręcznikach i umożliwiać korzystanie z nich uczniom innych placówek oświatowych.

Zapraszamy do zapoznania się z zasobami zamieszczonymi w aplikacji.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Zespołem ds. Specjalnych Zasobów Edukacyjnych ORE – z Joanną Różańską i Sylwią Herod, tel. (22) 570 83 03.