21 kwietnia 2017

IX Mistrzostwa Powiatu Kieleckiego w Piłce Siatkowej Nauczycieli

Mistrzostwa Powiatu Kieleckiego w Piłce Siatkowej Nauczycieli organizowany przy współudziale Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach oraz Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej
w Kielcach rozgrywany jest w halach sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sukowie i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach po raz dziewiąty z rzędu. Zawody odbędą się w sobotę 22 kwietnia, początek o godzinie 9.00.

W zawodach wezmą udział nauczycielskie reprezentacje z sześciu szkół. Rozgrywki będą się toczyć w dwóch grupach. W grupie A zmierzą się: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kielcach, Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych Nr 4 w Kielcach oraz Zespół Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej. W grupie B rywalizować będą: Gimnazjum Nr 6 w Kielcach, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sukowie i V LO im Piotra Ściegiennego Kielcach.

Początki Mistrzostw sięgają 2001 roku, a inicjatorami tej imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego w pełni popierani przez Pana Wojciecha Ziółkowskiego Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej i Gimnazjum w Sukowie.

Od samego początku aż do chwili obecnej w Mistrzostwach Powiatu Kieleckiego biorą udział wyłącznie nauczyciele różnych specjalności. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w trakcie rozgrywania spotkań na parkiecie boiska znajdują się drużyny koedukacyjne, w skład każdej wchodzą co najmniej 2 kobiety i 4 mężczyzn.