5 kwietnia 2017

„Tydzień Katyński” w ramach obchodów 77 rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach oraz Muzeum Katyńskie Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w obchodach 77 rocznicy zbrodni katyńskiej.

W poszczególnych dniach „Tygodnia Katyńskiego” zaproszeni specjaliści będą prowadzić wykłady i spotkania dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Podczas tych spotkań prezentowane będą wystawy, filmy oraz materiały związane z tą tematyką.

Celem „Tygodnia Katyńskiego” jest przypomnienie o zbrodniach dokonanych na Polakach podczas II wojny światowej, poszerzenie wiedzy, szeroko pojęta edukacja oraz rozbudzenie w młodzieży zainteresowania historią, która stanowi warunek świadomego funkcjonowania we współczesnym świecie. Taka propozycja obchodów wpisuje się w nową formę upamiętniania rocznic oraz propagowanie tak ważnej placówki muzealnej, jaką niewątpliwie jest Muzeum Katyńskie.

Muzeum Katyńskie wraz ze swoją ciekawą propozycją wystawienniczą oraz edukacyjną po raz pierwszy, w tak szerokim zakresie, przekroczy mury swojego gmachu i w dniach 24 – 28 kwietnia br. zagości w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach.

W załączeniu przekazujemy szczegółowy program obchodów „Tygodnia Katyńskiego”.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w poszczególnych wydarzeniach prosimy o rezerwację pod numerem telefonu 696 826 381.

Załączniki

Program Tygodnia Katyńskiego - dla szkół
Data: 2017-04-05, typ pliku: DOCX, rozmiar: 17 KB