3 kwietnia 2017

Podumowaliśmy Świętokrzyski Dzień Tenisa Stołowego

Blisko 7 tysięcy uczniów wzięło udział w Świętokrzyskim Dniu Tenisa Stołowego. Do akcji organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Kielcach wspólnie ze Świętokrzyskim Okręgowym Związkiem Tenisa Stołowego przystąpiły 162 szkoły i placówki oświatowe.

Akcja składała się z dwóch części. 17 marca szkoły organizowały imprezy sportowe związane z tenisem stołowym. Najczęstszą formą były turnieje. Uczniowie rywalizowali miedzy sobą o tytuły mistrzów szkół, a także mieli okazję zmierzyć się w bezpośrednich pojedynkach z nauczycielami.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich zorganizowano drużynowy turniej o Puchar Starosty Koneckiego w którym wzięło udział siedem szkół. Natomiast w kieleckim Zespole Szkół Mechanicznych zorganizowano turniej o Puchar Dyrektora w którym wzięły udział 32 drużyny klasowe. Oprócz turniejów w szkołach odbyły się warsztaty, a dla najmłodszych uczniów zorganizowano konkursy sprawnościowe i zabawy związane z tenisem stołowym. W Szkole Podstawowej w Czostkowie, Publicznej Szkole Podstawowej w Waśniowie oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnocinie odbyły się mecze, w których dzieci rywalizowały wspólnie z rodzicami i dziadkami. Natomiast w Szkole Podstawowej Nr 27 w Kielcach zdecydowano, że cały tydzień zostanie poświęcony tenisowi stołowemu. Na lekcjach wychowania fizycznego w klasach IV – VI nauczyciele prowadzili zajęcia przybliżające uczniom tajniki tego sportu.

„Dzień Matematyki na sportowo” – pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Mieczynie przeprowadzono akcję w której pięcioosobowe drużyny rozwiązywały zadania matematyczne oraz rywalizowały w konkurencjach sportowych związanych z tenisem stołowym. Natomiast w Gimnazjum w Mircu oprócz zawodów przeprowadzono konkurs plastyczny na plakat turnieju tenisa stołowego.

W akcji wzięli udział również uczniowie niepełnoprawni. W Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim, Specjalnym Ośrodku  Szkolno-Wychowawczym w Starachowicach oraz  Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Kielcach przeprowadzono trening oraz konkursy i zabawy ruchowe. Integracyjny charakter miał turniej zorganizowany w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cudzynowicach. Oprócz wychowanków placówki w zawodach wzięli udział reprezentanci Gimnazjum z Opatowca i ZSR w Cudzynowicach.

Druga część Świętokrzyskiego Dnia Tenisa Stołowego odbyła się w Bilczy, gdzie 21 marca w hali sportowej rozegrano Turniej Tenisa Stołowego. Patronat honorowy nad zawodami oraz nagrody rzeczowe dla uczestników ufundowała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. W turnieju wzięło udział łącznie 138 zawodników i zawodniczek reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja z województwa świętokrzyskiego. Podium wśród uczniów szkół podstawowych zdominowały dwie szkoły. Wśród dziewcząt dwa miejsca przypadły w udziale reprezentantkom Szkoły Podstawowej w Czostkowie. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Robak, a drugie Oliwia Wijas. Trzecie miejsce wywalczyła Magdalena Ciosek ze Szkoły Podstawowej w Porzeczu. Również dwa miejsca wśród chłopców zdobyła Szkoła Podstawowa  w Cudzynowicach. W finale Wiktor Mucha pokonał Jakuba Motykę. W meczu o trzecie miejsce Bartosz Walicki (SP Nawodzice) okazał się lepszy od Michała Cichonia (SP Bilcza).

Wśród uczniów gimnazjów pierwsze miejsce zdobył Jakub Jawor z Górna, drugi był Bartosz Skrzypek z Bilczy, a trzeci Damian Liczner z Gimnazjum w Ratajach Słupskich. Najlepszą tenisistką została Wiktoria Błasiak z Gimnazjum w Łoniowie, która w finale pokonała Klaudię Grębowiec z Gimnazjum w Klimontowie. Trzecie miejsce wywalczyła Marta Bęben z Gimnazjum w Szewnie.

Nagrody dla najlepszych zawodników wręczali: Kazimierz Mądzik świętokrzyski kurator oświaty oraz Urszula Wróblewska dyrektor Zespołu Szkół w Bilczy. Sędzią głównym zawodów była Małgorzata Wróblewska ze Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.

Świętokrzyski Dzień Tenisa Stołowego to trzecia z akcji organizowanych w ramach projektu „Świętokrzyskie Dni Sportu”. Celem projektu jest promocja aktywności fizycznej wśród uczniów, propagowanie wybranych sportów oraz wspieranie i promowanie działalności szkół w zakresie rozwoju kultury fizycznej.

Turniej w Bilczy 21 marca
Turniej w Bilczy 21 marca
Turniej w Bilczy 21 marca
Turniej w Bilczy 21 marca
Turniej w Bilczy 21 marca
Bałtów
Bebelno
Bodzentyn ZSP 1
Busko-Zdrój Gimnazjum1
Busko-Zdrój ZSTiO
Bilcza
Cieszkowy
Cudzynowice
Cudzynowice
Cudzynowice ZSR
Czarnocin
Czostków
Daleszyce SP
Dobiesławice
Działoszyce SP
Gnojno
Godów
Grodzisko
Iwaniska
Janik
Jędrzejów ZSP1
Jeziorko
Kajetanów
Kielce I LO
Kielce I LO
Kielce Katolickie Gimnazjum
Kielce KSP
Kielce OLA
Skielce SP 25
Kielce SP 33
Kielce VI LO
Kielce ZSE
Kielce ZSM
Kielce ZSM
Kielce ZSO 6
Kielce ZSO 26
Kielce ZSO 17
Kielce ZSP 1
Końskie NZSZ
Końskie ZSP 1
Kurzelów
Lechów
Łosień
Lubania Zrecze
Mąchocice Kapitulne
Michałów
Mieczyn
Mieczyn
Mierzerza
Mirzec
Mirzec
Mostki
Nawodzice
Niziny
Nowiny SP
Oblęgorek
Ostrowiec Św. NTZDZ
Ostrowiec Św. ZSS
Ożarów
Pińczów LO
Połaniec ZS
Porąbki
Podzamcze MOW
Rataje Słupskie Gimnazjum
Skalbmierz
Skarżysko-Kamienna SP 5
Staszów PSP 1
Stępocice
Szewna ZSP
Ujazd
Wąchock ZPO
Waśniów
Włostów
Wzdół Rządowy
Złota

Załączniki