31 marca 2017

Regionalne seminarium szkoleniowo-kontaktowe w Kielcach – Programowanie z eTwinning

Szanowni Państwo,

 Zapraszamy serdecznie nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w bezpłatnym seminarium eTwinning w ramach pilotażu programowanie.

 Regionalne seminarium szkoleniowo-kontaktowe w Kielcach Programowanie z eTwinning

Best Western Grand Hotel, Kielce, ul. Sienkiewicza 78

7-8.04.2017

Seminarium „Programowanie z eTwinning” jest połączeniem programowania – jednego z założeń reformy oświaty na lata 2016-2022 z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w projektach eTwinning. Szkolenie skierowane jest do nauczycieli wszystkich przedmiotów, początkujących w Programie eTwinning, chcących rozpocząć współpracę z inną polską szkołą wykorzystując TIK, Internet, dostępne aplikacje internetowe i platformy eTwinning. Udział w sesjach warsztatowych pomoże osobom początkującym w programowaniu we wprowadzeniu tej tematyki podczas zajęć lekcyjnych na różnych poziomach kształcenia.

Osoba zgłaszająca się do udziału w seminarium jest zobowiązana do dokonania DWÓCH rejestracji:

  1. Rejestracja na seminarium poprzez kliknięcie zielonego odnośnika Zarejestruj się na wydarzenie na stronie http://konferencje.frse.org.pl/kielce2017i wypełnienie formularza zgłoszeniowego.
  2. Konieczne jest założenie własnego konta w Programie eTwinning pod adresem https://www.etwinning.net/pl/pub/preregister.cfm(rejestracja wstępna, a potem właściwa po odebraniu e-maila).

Tematyka warsztatów:

  1. Warsztat dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej początkujących w programowaniu; kodowanie, programowanie bez komputera, elementy robotyki dla najmłodszych.
  2. Programowanie z wykorzystaniem aplikacji Balti.
  3. Wyszukiwanie algorytmów w życiu codziennym oraz przykłady myślenia algorytmicznego. We wstępnej nauce programowania takie podejście ma na celu kształtowanie i rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów. Po dawce programowania bez komputera uczestnicy będą mieli okazję poznania środowiska Scratch i zrealizowania w nim swojego pierwszego projektu.
  4. Narzędzia internetowe programu eTwinning: eTwinning Live i TwinSpace

 

Zapewniamy uczestnikom seminarium wyżywienie i materiały szkoleniowe, a osobom spoza Kielc gwarantujemy nocleg w dniu 7 kwietnia 2017 w pokoju dwuosobowym (prosimy o zaznaczenie tej opcji w formularzu zgłoszeniowym). Na zakończenie wręczane będą certyfikaty.

Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą laptopa z możliwością podłączenia do sieci kablem ew. WIFI.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie seminarium http://konferencje.frse.org.pl/kielce2017

 Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 2 kwietnia 2017.

 

Krajowe Biuro Programu eTwinning

Załączniki

Program seminarium
Data: 2017-03-28, rozmiar: 130 KB