23 marca 2017

Projekt „Mamy Kota na punkcie mleka”

Projekt „Mamy Kota na punkcie mleka” skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Strategicznym celem programu jest zmiana nawyków żywieniowych u dzieci oraz przekonanie najmłodszych i ich opiekunów do tego, że mleka i produktów mlecznych powinno być więcej w ich codziennej diecie. W propagowaniu zdrowego odżywiania mają pomóc działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych.

Kampania oparta jest o przekazywanie wiedzy na temat dobroczynnych właściwości odżywczych i zdrowotnych mleka oraz produktów mleczarskich w jak najbardziej dostępnej formie, czyli poprzez zabawę. W ramach kampanii szkoły otrzymają materiały edukacyjne, pomoce dydaktyczne potrzebne do prowadzenia  zajęć oraz gadżety. Placówki, które dołączą do projektu będą mogły wziąć udział w zajęciach gwarantowanych przez program. Po zakończeniu akcji dostaną również certyfikat uczestnictwa w projekcie. Udział w programie jest bezpłatny, a liczba materiałów ograniczona.

Projekt jest realizowany przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka, dzięki wsparciu z Funduszu Promocji Mleka.

Więcej o projekcie na stronie www.kochammleko.pl