16 marca 2018

IV Konkurs „Tu Powstała Polska – Tu wygrała Polska. Stulecie Powstania Wielkopolskiego”

Starostwo Powiatowe oraz Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie organizują ogólnopolski konkurs dla dzieci z klas V–VII szkół podstawowych. Hasłem tegorocznej edycji konkursu jest „Tu Powstała Polska – Tu wygrała Polska. Stulecie Powstania Wielkopolskiego”. Zadaniem w konkursie jest przygotowanie i nagranie stusekundowego spotu dotyczącego Powstania Wielkopolskiego.

Powstanie Wielkopolskie spowodowało przyłączenie Wielkopolski, Kujaw i części Pomorza do odrodzonego po I wojnie światowej państwa polskiego. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim z podkreśleniem lokalnego kontekstu udziału mieszkańców Gniezna, powiatu gnieźnieńskiego (i okolic) oraz rozwijanie kompetencji kluczowych, zgodnych z zaleceniami Parlamentu Europejskiego, takich jak: porozumiewanie się w języku ojczystym, umiejętność posługiwania się technologiami informatyczno-komunikacyjnymi, świadomość i ekspresja kulturalna czy umiejętność uczenia się, umiejętność wyrażania się językiem ciała oraz gestu.

Celem konkursu jest również promocja Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego wśród najmłodszych, poprzez aktywne zaangażowanie dzieci i nauczycieli do poszukiwania dodatkowej wiedzy na temat źródeł własnej tożsamości narodowej.

Prace mogą zgłaszać siedmioosobowe grupy wraz z opiekunem. Można je nadsyłać do 27 kwietnia 2018 r.

Szczegółowe informacje: www.kulturapiastowdladzieci.pl/index.php/pl/konkurs