10 marca 2017

„Syn smoka” z Teatru Ludowego w Krakowie w Internetowym Teatrze TVP dla szkół

Telewizja Polska S.A. wróciła z kolejnym sezonem Internetowego Teatru TVP dla szkół. Wspólnie z Teatrem Ludowym w serdecznie zapraszamy do obejrzenia spektaklu „Syn smoka”. Oprócz zgromadzonej w teatrze widowni, to wyjątkowe przedstawienie w wykonaniu krakowskich aktorów, zobaczą na żywo uczniowie w wielu szkołach w całej Polsce. Będzie to możliwe dzięki realizowanemu przez Telewizję Polską projektowi „Internetowy Teatr TVP dla szkół

Najbliższa transmisja spektaklu w ramach iTeatru odbędzie się 29 marca o godz. 10.00
z Teatru Ludowego w Krakowie: http://iteatr.tvp.pl/29366196/syn-smoka-fantastyczny-japonski-swiat-w-teatrze-ludowym-w-krakowie

„Syn Smoka” to baśń japońska osnuta na motywach ludowych. To historia, która zabiera widzów w całkiem inny świat – inne są tu kostiumy głównych bohaterów, inne zabawy, w które grają, inna muzyka, towarzysząca ich historii. A historia to fantastyczna podróż przez świat japońskich duchów i wyobrażeń. Pewnego dnia w okolicy pojawia się Czerwony Diabeł, który porywa Aye, przyjaciółkę chłopca o imieniu Taro. Leciwa babcia, która wychowuje Taro, ulega wypadkowi. Beztroski świat Taro nagle rozpada się na kawałki. W takiej sytuacji Taro poznaje sekret rodzinny: jego mama żyje, ale została zamieniona w smoka i tylko on może ją odnaleźć.

Miłość matki i syna, przyjaźń, wdzięczność, odwaga w każdej kulturze są ta samo ważne i cenne. Tak samo wraca do ludzi dobro uczynione w Europie, jak i w dalekiej Japonii.

Transmisja: 29 marca o godz.: 10:00
Czas trwania: 1:50 z przerwą po 55 minutach spektaklu
Spektakl dla widzów: od lat 6

Twórcy:
Reżyseria – Tadeusz Łomnicki
Konsultacja japonistyczna – Zbigniew Kiersnowski
Scenografia i kostiumy – Elżbieta Kwasek-Stefańska
Muzyka – Adam Prucnal
Teksty piosenek – Michał Chludziński
Choreografia – Justyna Kaczmarska
Konsultacja sumo – Marek Niemiec
Realizacje video – Daniel Żywiec
Postprodukcja dźwięku – Wojciech Szuperski
Asystent reżysera / sufler – Martyna Rezner
Inspicjent – Anita Wilczak-Leszczyńska

Obsada:
Chłopiec – Paweł Plewa
Kurza Bogaczka, Zając, Matka-Smok – Roksana Lewak
Dziewczynka, Myszka – Monika Roszko, Maja Luxenberg
Czerwony Diabeł, Pająk, tengu – Karol Polak
Dziadek, Chłop – Krzysztof Górecki
Babcia – Barbara Szałapak
Tancerze

Chętne szkoły, które chcą obejrzeć spektakl, prosimy o kontakt z TVP3 KIELCE. Aby zgłosić szkołę do projektu na ten spektakl, należy przesłać na adres: promocja.kielce@tvp.pl maila z pocztowymi danymi adresowymi szkoły, numerem telefonu, adresem mailowym oraz przybliżoną liczbą uczniów, którym spektakl zostanie pokazany. Na maile zgłoszeniowe czekamy do ostatniego dnia przed spektaklem. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu kom 605 605 448. Wszelkie informacje na temat projektu wraz z wymaganiami technicznymi znajdą Państwa na jego stronie internetowej: www.iteatr.tvp.pl.

Koordynator „Internetowego Teatru TVP dla szkół” w OTVP KIELCE,
z którym mogą kontaktować się szkoły chcące włączyć się do projektu.

Paulina Błaszczyk
email: promocja.kielce@tvp.pl
mobile: 605 605 448