6 marca 2017

Plan Uroczystości Patriotyczno-Religijnych Stowarzyszenia „Kielecka Rodzina Katyńska” na rok 2017

Stowarzyszenie „Kielecka Rodzina Katyńska” wraz ze Związkiem Sybiraków o/wojewódzki w Kielcach planuje spotykać się w następujących dniach:

  1. 5 marca , niedziela, 77 rocznica podjęcia decyzji przez Związek Sowiecki o wymordowaniu polskich jeńców wojennych z obozów w Kozielsku, Starobielsku, Ostaszkowie oraz więzień Mińska i Kijowa oraz innych miejsc nieznanych. W Kościele Garnizonowym o godz. 11.15 Msza święta w intencji zamordowanych jeńców.
  2. 10 kwietnia, poniedziałek, Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz II wywózki Polaków na Sybir. O godzinie 11.00 spotkanie przy pomniku Katyńskim na cmentarzu Partyzanckim a następnie przy pomniku Sybiraków na cmentarzu Starym. Modlitwa, zapalenie zniczy i złożenie kwiatów.
  3. 20 kwietnia, czwartek, o godzinie 13.00 spotkanie pod pomnikiem Trzech Krzyży w Hucie Szklanej – upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej z regionu świętokrzyskiego, krótka refleksja .
  4. 24 – 28 kwietnia, poniedziałek – piątek, Tydzień Katyński w „Przystanku Historia” IPN Kielce. W programie wystawy, prelekcje, filmy, koncerty, zajęcia przeznaczone dla uczniów i nauczycieli. Marsz Katyński odbędzie się w poniedziałek 24 kwietnia w Kielcach i we wtorek 25 w Busku – Zdroju.
  5. 17 września, niedziela, Dzień Sybiraka, 78 rocznica napaści Wojsk Sowieckich na Polskę. O godzinie 11.00 spotkanie przy pomniku Sybiraków a następnie pod pomnikiem Katyńskim. Modlitwa, zapalenie zniczy i złożenie kwiatów. O godzinie 17.00 Msza święta w kościele Garnizonowym w intencji zmarłych zesłańców Sybiru.

Członkowie Stowarzyszania będą uczestniczyć w uroczystościach Patriotyczno-Religijnych organizowanych przez nasze Stowarzyszenie i Miasto Kielce w dniach: 3 maja, 15 sierpnia, 1 września, 11 listopada.