24 lutego 2017

Spektakl „Siedem grzechów głównych” w finale IV Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych

Spektakl „Siedem grzechów głównych” Teatru Lustro z II LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Końskich został zakwalifikowany do finału IV Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych Telewizji Polskiej. Tym samym spektakl rywalizuje o miano najlepszego w kategorii „szkoły ponadgimnazjalne” ze spektaklami „Hamlet” VII LO w Częstochowie oraz „Almanach pokrzywdzonych (Sceny z Szekspira)” V LO w Toruniu.  Zgodnie z regulaminem Przeglądu to internauci wybiorą zwycięski spektakl, dlatego konieczna jest mobilizacja wszystkich mieszkańców naszego województwa i głosowanie na „nasz” spektakl. Głosowanie rozpoczyna się 20 lutego na www.iteatr.tvp.pl, a zakończy się o północy 28 lutego.

W spektaklu z własnym scenariuszem wykorzystano m.in. utwory Adama Mickiewicza, Ignacego Krasickiego i oczywiście Szekspira, którego twórczość była motywem przewodnim tegorocznego Przeglądu. Spektakl jest wyjątkowo dynamiczny a swoim przesłaniem mocno trafia we wrażliwość współczesnej młodzieży, z jej pasjami i obawami.

Teatr Lustro tworzą licealistki, jak same piszą o sobie – spontaniczne, kreatywne, z bogatą wyobraźnią. Cenią wartości, mają swoje pasje, są otwarte i skłonne do refleksji. Dzięki pracy przy tworzeniu spektakli teatralnych zawiązała się między nimi szczególna więź. Dziewczyny, pod kierunkiem polonistki Ewy Paszyńskiej, tworzą najczęściej autorskie spektakle, o charakterze profilaktycznym. Współpracują z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Jóźwikowie.  W ubiegłym roku Teatr Lustro zaprezentował swój spektakl przed pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą, która gościła w Końskich.

Mamy nadzieję, że w tegorocznej edycji Przeglądu po raz czwarty szkolny teatr z naszego województwa pokona konkurencję i zwycięży w swojej kategorii. Udało się to już gimnazjalistom z Tumlina, uczniom Technikum ZDZ z Kielc i licealistom z Buska- Zdroju. Zachęcamy do głosowania na Teatr Lustro z Końskich.

Informacje:

  • Paulina Błaszczyk
  • Regionalny Koordynator iTeatru
  • Tel: 605 605 448