13 grudnia 2016

UWAGA! Zmiana terminu! Do 22 grudnia! Podręczniki MEN – formularze umożliwiające złożenie zapotrzebowania na część III podręczników na rok szkolny 2016/2017 udostępnione

Szanowni Państwo
Dyrektorzy Szkół,

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w strefie SIO2 (strefie dla zalogowanych) udostępniło Państwu formularze umożliwiające złożenie:

 • przez publiczne szkoły podstawowe i publiczne ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia Zapotrzebowania na podręcznik zapewniany przez MEN;
 • przez niepubliczne szkoły podstawowe i niepubliczne ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia Wniosku o wyposażenie w podręczniki:
 1. do klasy III szkoły podstawowej – część III. Część III podręcznika składa się z 3 książek (dwie części edukacji zintegrowanej, matematyka). Zamówienia składane będą na 3 książki dla każdego ucznia klasy III (komplet) oraz dodatkowo 6 książek na każdy oddział klasowy (2 komplety);
 2. do klasy II szkoły podstawowej – część III, ale tylko na brakujące egzemplarze podręcznika. Część III podręcznika składa się z 2 książek (edukacja zintegrowana, matematyka). Zamówienia składane będą na 2 książki dla każdego ucznia (komplet), dla którego brakuje podręczników oraz dodatkowo 2 książki na każdy oddział klasowy (1 komplet).

Prosimy pamiętać, że zamawiają Państwo liczbę książek a nie kompletów.

Zbieranie Zamówień i Wniosków będzie trwało do 22 grudnia 2016 r.

Zapotrzebowania i Wnioski na podręcznik do klasy I będą składane w ramach zamówień uzupełniających (jeśli będzie taka potrzeba), w związku ze znacznie mniejszą liczbą dzieci w klasach pierwszych od września br. niż liczba podręczników już dostarczonych do szkół w poprzednich dwóch latach.

W celu złożenia ww. zapotrzebowania przez szkołę należy skorzystać ze „strefy dla zalogowanych” portalu systemu informacji oświatowej, dostępnej pod adresem https://strefasio.men.gov.pl.

Możliwość skorzystania ze strefy mają wyłącznie osoby posiadające aktualne upoważnienie do dostępu do bazy danych SIO oraz aktywny login i hasło. Ponadto zaleca się przy pierwszym wejściu na stronę składania zamówienia wyczyścić cache przeglądarki (skrót CTRL + F5).

Prosimy o składanie zapotrzebowania według następującej zasady:

 • Na podręczniki do klasy III i II należy złożyć odrębne zamówienie.
 • Podręczniki do klasy III:
  • liczba wszystkich uczniów klas III * 3 (dwie części podręcznika do edukacji zintegrowanej plus matematyka) + liczba oddziałów * 2 (przysługują Państwu dwa pełne komplety podręczników na oddział) * 3 (dwie części podręcznika do edukacji zintegrowanej plus matematyka)
   • Przykład: zamawiamy podręczniki dla 65 uczniów w 4 oddziałach: 65*3+4*2*3= 219
 • Podręczniki do klasy II:
  • liczba uczniów klas II, dla których brakuje podręczników * 2 (podręcznik do edukacji zintegrowanej plus matematyka) + liczba oddziałów * 2 (podręcznik do edukacji zintegrowanej plus matematyka, przysługuje Państwu jeden rezerwowy komplet podręczników na oddział)
  • UWAGA! Nie należy składać zamówienia na podręczniki do klasy II, jeżeli dysponują Państwo wystarczającą liczbą egzemplarzy podręczników do klasy II część III.
   • Przykład: zamawiamy podręczniki dla 6 uczniów w 1 oddziale: 6*2+1*2=14

W przypadku problemów ze złożeniem zamówienia proszę o kontakt z infolinią pod nr telefonu (22) 116 51 00 lub koordynatorem zamówień podręczników na woj. świętokrzyskie: (41) 342 17 83.