6 grudnia 2016

„Bestia” z Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze w Internetowym Teatrze TVP dla szkół

Telewizja Polska S.A. wróciła  z kolejnym sezonem  Internetowego Teatru TVP dla szkół. Wspólnie Lubuskim Teatrem w Zielonej Górze serdecznie zapraszamy do obejrzenia spektaklu „Bestia”. Oprócz zgromadzonej w teatrze widowni, to wyjątkowe przedstawienie w wykonaniu zielonogórskich aktorów, zobaczą  na żywo uczniowie w wielu szkołach w całej Polsce. Będzie to możliwe dzięki realizowanemu przez Telewizję Polską projektowi „Internetowy Teatr TVP dla szkół

Transmitować będziemy spektakl "Bestia", który w repertuarze iTeatru będzie wyjątkowy, bo to musical o polskiej szkole. Pod linkiem http://iteatr.tvp.pl/27942586/bestia-z-lubuskiego-teatru-w-zielonej-gorze znajduje się pełna informacja o spektaklu.

Wszyscy znamy amerykańskie musicale dla młodzieży, których akcja toczy się w szkole. Ale czy da się zrobić musical o polskiej szkole? Nie będzie w nim brzydul w okularach, które zostają królowymi balu. Nie będzie nawet balu. Nie wystąpi żaden mięśniak z drużyny futbolowej, ani jego cheerleaderki. Nie będzie lovestory ani od zera do bohatera story. Nie pojawi się ani jeden przystojny wampir. W ogóle żaden wampir. Będą za to kicie. I głąby. I kilku bladych smutasów. Będzie jedna grzeczna. I, oczywiście, Bestia. Bestia jest tajemniczy i milczący. Nosi kolorowe skarpetki do sandałów. Boją się go wszyscy, dopóki w klasie nie zjawi się Nowa… W musicalu o polskiej szkole momentami może być śmiesznie. Chwilami głupkowato. Ale czasem będzie gorzko i zupełnie na serio, bo nikt tu nie zamierza nikogo oszukiwać. A bestii być może jest dużo więcej. Spektakl przeznaczony jest dla uczniów starszych klas szkół podstawowych, gimnazjalistów i licealistów.

Czas trwania: 75 minut (bez przerwy)

Transmisja: 14 grudnia o godzinie 10:00.

 • Scenariusz: Malina Prześluga
 • Reżyseria i opracowanie muzyczne: Przemysław Jaszczak
 • Scenografia, projekcje: Mateusz Mirowski
 • Kostiumy: Adam Królikowski
 • Muzyka, przygotowanie wokalne i opracowanie muzyczne: Krzysztof Domański
 • Ruch sceniczny: Piotr Soroka
 • Asystent choreografa: Kinga Górska
 • Asystent reżysera: Joanna Wąż
 • Obsada: Joanna Koc, Tatiana Kołodziejska, Alicja Stasiewicz, Joanna Wąż, Robert Kuraś, James Malcolm, Aleksander Stasiewicz, Radosław Walenda
 • Inspicjent: Dobrosława Trębacz

Spektakl miał premierę 7 listopada 2015 roku.

Produkcja spektaklu w ramach projektu „Teatr nie gryzie – spróbuj go oswoić” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przy pomocy finansowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.

Patronat medialny: Gazeta Lubuska, Nasze Miasto Patronat informacyjny: Radio Zachód i Radio Zielona Góra

Chętne szkoły, które chcą obejrzeć spektakl, prosimy o kontakt z TVP3 KIELCE. Aby zgłosić szkołę do projektu na ten spektakl, należy przesłać na adres: promocja.kielce@tvp.pl maila z pocztowymi danymi adresowymi szkoły, numerem telefonu, adresem mailowym oraz przybliżoną liczbą uczniów, którym spektakl zostanie pokazany. Na maile zgłoszeniowe czekamy do ostatniego dnia przed spektaklem. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu kom 605 605 448. Wszelkie informacje na temat projektu wraz z wymaganiami technicznymi znajdą Państwa na jego stronie internetowej: www.iteatr.tvp.pl.

Koordynator „Internetowego Teatru TVP dla szkół” w OTVP KIELCE, z którym mogą kontaktować się szkoły chcące włączyć się do projektu.

 • Paulina Błaszczyk
 • email: promocja.kielce@tvp.pl
 • mobile: 605 605 448