25 listopada 2016

„Lubella inspiruje i edukuje”: szansa na nagrody za wspólne gotowanie

Warsztaty kulinarne prowadzone przez szefa kuchni, lekcje fotografii pod okiem profesjonalisty i bony finansowe dla szkoły – to nagrody, które mogą zdobyć uczestnicy konkursu odbywającego się w ramach programu „Lubella inspiruje i edukuje”.

Program „Lubella inspiruje i edukuje” to nie tylko okazja dla gimnazjalistów w całej Polsce, aby poznać zasady zdrowej diety opartej o produkty zbożowe. To również szansa, aby wygrać atrakcyjne nagrody. Do programu wciąż zgłaszają się szkoły i uczniowie z całej Polski.

Wystarczy, że nauczyciel zarejestruje swoje klasy na stronie www.lubella.edu.pl przeprowadzą lekcje według scenariuszy nadesłanych przez organizatorów, wypełnią formularz podsumowujący, a następnie zgłoszą sie do udziału w konkursie "Uwielbiam gotować z Lubellą".

Zadaniem uczestników jest stworzenie autorskiego przepisu, na bazie wybranego produktu zbożowego, wykonanie zdjęcia gotowego dania, a także zdjęcia przedstawiającego radość ze wspólnego gotowania.

Zgłoszenia konkursowe można wysłać do 5 grudnia br. za pomocą formularza dostępnego na stronie www.lubella.pl w zakładce "Zgłoś się do konkursu".

Zwycięzców czeka dzień pełen atrakcji. W szkole odwiedzi ich Piotr Ceranowicz, profesjonalny szef kuchni, uczestnik programu „Top Chef”. Zademonstruje gimnazjalistom jak w prosty sposób przygotować pożywny, smaczny i pełnowartościowy posiłek.

Gimnazjaliści przejdą też kurs profesjonalnej fotografii pod okiem Macieja Zaczka, który specjalizuje się w tematyce kulinarnej. Zdradzi zwycięzcom jak uwiecznić danie, aby przyciągało uwagę i zachęcało innych do spróbowania.

Zwycięskie szkoły otrzymają także bony finansowe o wartości 1500 zł. Nauczyciele razem z uczniami sami będą mogli zadecydować, na co je przeznaczą. Mogą sfinansować np. wycieczkę, szkolny piknik czy wspólne spotkanie warsztatowe. Pedagodzy i uczniowie otrzymają też upominki.