24 listopada 2016

IV edycja programu "Porcja Pozytywnej Energii"

Rozpoczęła się IV edycja programu "Porcja Pozytywnej Energii" skierowanego do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z klas I-VI. Celem programu jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych opartych na spożywaniu  warzyw i owoców.

Pedagodzy, którzy za pośrednictwem strony www.porcjapozytywnejenergii.pl zgłoszą chęć uczestnictwa w programie otrzymają pakiet edukacyjny dostosowany do reprezentowanych grup wiekowych. Zestawy zawierają: scenariusze lekcji i zabaw dopasowane do różnych grup wiekowych, książeczki z bajkami do rozdania dzieciom (różne dla przedszkoli i szkół), filmy i prezentacje edukacyjne, karty prac dla uczniów, identyfikatory do wykorzystania podczas gier.

Jednym z elementów programu jest konkurs plastyczny. W roku temat przewodni to "Warzywa i owoce – spożywam codziennie". Prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką. Więcej informacji na temat warunków udziału w programie i konkursie jest dostępnych na stronie www.porcjapozytywnejenergii.pl

Program realizowany jest pod patronatem: Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu UP w Poznaniu, Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Cekalię Przekreśloy Kłos. Patronem honorowym akcji został Rzecznik Praw Dziecka.