17 listopada 2016

Ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół podstawowych "2. Triathlon Matematyczny"

Fundacja Rozwoju Edukacji Matematycznej przy dofinansowaniu Fundacji mBanku organizuje ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół podstawowych "2. Triathlon Matematyczny". Konkurs składa się z trzech konkurencji. Dla każdej klasy przewidziany jest odpowiedni stopień trudności, zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Konkurencje składaja się z przygotowanych przez nauczycieli matematyki ciekawych zadań i łamigłówek matematycznych do rozwiązania. Pierwsze konkurencje zostanąodblokowane już 27 listopada.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Wśród uczniów, którzy prawidłowo rozwiążą wszystkie konkurencje triathlonu rozlosowane zostaną nagrody.

Przedsięwzięcie ma na celu wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci, upowszechnianie nauki przez zabawę. Ponadto poprzez różnorodność czekających na uczestników konkursu zadań (np. sprawność rachunkowa, rozwiązywanie zadań tekstowych, rozwiązywanie krzyżówek, rozwiązywanie zadań graficznych), projekt ma na celu zwrócić uczniom uwagę, jak w wielu różnych dziedzinach spotykamy się z matematyką i jak ważne jest rozwijanie wszystkich związanych z nią umiejętności. Nie wystarczy być dobrym w jednej, ulubionej dziedzinie matematycznej, ponieważ wszystkie one są ze sobą powiązane.