10 listopada 2016

Święto Niepodległości

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy szkół, Nuczyciele, Uczniowie

W związku z 98. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, zwracam się z prośbą o liczny udział społeczności lokalnych w uroczystościach upamiętniających te wydarzenia.

W szczególny sposób pragnę zaprosić do udziału w uroczystościach organizowanych przez Wojewodę Świętokrzyskiego.

O godz. 10.30 wojewoda złoży kwiaty przed Pomnikiem Niepodległości przy kieleckim dworcu PKP. Główna część obchodów święta 11 listopada rozpocznie się o godz. 11 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w bazylice katedralnej. Po nabożeństwie uczestnicy przemaszerują na Plac Wolności (ulicami: Dużą, Sienkiewicza i Hipoteczną).

Oficjalna część uroczystości przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpocznie się o godz. 12.45 (w programie: podniesienie Flagi Państwowej, odegranie Hymnu Państwowego, przemówienie wojewody, apel pamięci, salwa honorowa, złożenie zniczy przez kombatantów wraz z zuchami oraz złożenie wspólnego wieńca od społeczeństwa). Na miejscu obchody uświetni uroczysta zmiana warty przed pomnikiem, defilada pododdziałów oraz pojazdów militarnych i wojskowego sprzętu historycznego, a także pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Radomia.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam do uczestnictwa.

Kazimierz Mądzik
Świętokrzyski Kurator Oświaty