4 listopada 2016

„Wiem. Czuję… Pomagam! Empatia w szkole”. Forum eksperckie dla nauczycieli

14 listopada w Centrum Olimpijskim przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 w Warszawie odbędzie się Forum Eksperckie dla nauczycieli „Wiem. Czuję… Pomagam! Empatia w szkole”. Uczestnicy Forum spotkają się m.in. z Markiem Michalakiem, Rzecznikiem Praw Dziecka, Markiem Krupińskim, Dyrektorem Generalnym UNICEF Polska, Janem Englertem, Dyrektorem Artystycznym Teatru Narodowego oraz Dominiką Kulczyk, Prezes Kulczyk Foundation.

Forum jest związane z ogólnopolskim programem edukacyjnym Kulczyk Foundation, który koncentruje się na wartościach podstawowych dla wychowania dziecka. Rejestracja na Forum jest darmowa – pod adresem: www.wiemczujepomagam.pl. „Wiem. Czuję… Pomagam!” to nazwa nie tylko Forum Eksperckiego, ale także drugiej edycji programu edukacyjnego dla szkół podstawowych i gimnazjów. – Dotychczas nasz program nosił nazwę „Edukacja Globalna – Efekt Domina”, ale nową nazwą chcemy zaakcentować nasz zasadniczy cel: zwrócenie uwagi na to, że warto troszczyć się o drugiego człowieka. Na innym kontynencie, ale tym bardziej na innej ulicy, czy w sąsiedniej miejscowości – podkreślają przedstawiciele Kulczyk Foundation.

Udział w Forum Eksperckim jest całkowicie bezpłatny. – Bardzo mi zależy na tym, by zarówno nasze Forum Eksperckie jak i program edukacyjny w formie inspiracji do lekcji, pomogły nauczycielom w ich pracy. Świadomość, jakie problemy mają inni ludzie prowadzi do współodczuwania, a to do decyzji, że jest się gotowym wesprzeć innego człowieka. Tak w dziecku budzi się empatia. Ten mechanizm jest podstawą budowy obywatelskiego i zintegrowanego społeczeństwa – podkreśla Dominika Kulczyk.

Kulczyk Foundation to międzynarodowa organizacja, która wykorzystuje najlepszą możliwą wiedzę o zarządzaniu i inwestycjach społecznych do inicjowania realnych zmian społecznych poprzez tworzenie standardów efektywnego działania. Celem Kulczyk Foundation jest budowanie trwałych mechanizmów zmieniających otoczenie, ale i angażujących społeczności lokalne. Projekty Kulczyk Foundation to m.in. program wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce „Żółty Talerz”, inspiracje do zajęć z dziećmi i młodzieżą „Wiem. Czuję… Pomagam!”, telewizyjny cykl edukacyjny „Efekt Domina” oraz związane z nim akcje pomocowe na całym świecie. – Działamy tak, by poruszona przez nas pierwsza kostka domina poruszyła kolejne. Na co dzień doskonalimy procedury dobrego biznesu. W sferze działań społecznych właśnie one mogą stać się podstawą tworzenia skutecznych strategii pro publico bono. Tak rozumiemy prawdziwe znaczenie odpowiedzialnego biznesu – wyjaśnia Dominika Kulczyk, Prezes Kulczyk Foundation i Przewodnicząca Rady Nadzorczej Kulczyk Investments.