2 listopada 2016

Sprawozdanie z drugiego szkolenia dla nowo powołanych dyrektorów szkół i placówek oświatowych z województwa świętokrzyskiego, którzy objęli stanowisko z dniem 1 września br.

Miło nam poinformować, że w dniu 25 października 2016 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach odbyło się drugie spotkanie szkoleniowe dla dyrektorów szkół i placówek z terenu województwa świętokrzyskiego, którzy objęli stanowiska od 1 września br.

Organizatorem szkolenia był Świętokrzyski Kurator Oświaty – Pan Kazimierz Mądzik.
Z ramienia Kuratorium Oświaty w Kielcach w spotkaniu wzięła udział Pani Justyna Horodyńska – Zastępca Dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii.

W naradzie uczestniczyło 55 dyrektorów. Podczas spotkania pracownicy Kuratorium Oświaty omówili zagadnienia z zakresu:

  • prowadzenia dokumentacji szkolnej (prowadzący koordynatorzy ds. „nowych dyrektorów”: Pan Wiesław Gruszka – starszy wizytator i Pani Renata Jędrzejewska wizytator Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii)
  • archiwizacji ww. dokumentacji (prowadzący: Pani Jolanta Stradowska – specjalista Wydziału Organizacji i Rozwoju Edukacji)

W trakcie rozmów z pracownikami Kuratorium Oświaty uczestnicy szkolenia podkreślali szczególne znaczenie organizowanych szkoleń i zaproponowali tematykę kolejnego, które ma się odbyć w grudniu 2016 r. Ma ono dotyczyć organizowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole/placówce.