21 października 2016

Program edukacyjny „Śniadanie daje moc!”

Organizatorzy programu edukacyjnego zapraszają wszystkie szkoły z województwa świętokrzyskiego do ogólnopolskiego świętowania Dnia Śniadanie Daje Moc!

Już 8 listopada uczniowie klas 0-3 szkół podstawowych w całej Polsce zjedzą zdrowe i smaczne śniadanie.

W we wrześniu b.r. wystartowała szósta edycja programu Śniadanie Daje Moc. Na szkoły, biorące udział w programie czekają:

  • nowoczesna edukacja żywieniowa z elementami gry i rywalizacji
  • ciekawe scenariusze lekcji
  • wspólne klasowe śniadania
  • konkursy z nagrodami

W poprzednim roku uczestnikom programu udało się pobić Rekord Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania! W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie wraz z nauczycielami mogą przyłączyć się do nowej formuły programu, jaką są Misje Śniadaniowe! Podczas wykonywania każdej z misji bohaterowie szóstej edycji – Tola, Maks i Wszystkojad nauczą dzieci, jak zdrowo się odżywiać i dlaczego śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.

Jak co roku nauczyciele mogą zakładać w klasach Kluby Śniadanie Daje Moc, w ramach których prowadzą zajęcia w oparciu o scenariusze lekcji przygotowane przez wykwalifikowanego metodyka. Materiały dydaktyczne bazują na 12 zasadach zdrowego odżywiania, które zostały opracowane na potrzeby programu przez ekspertów Instytutu Matki i Dziecka.

Udział w programie jest bezpłatny, a każda szkoła, która zgłosi się do programu otrzyma certyfikat.