21 października 2016

Rozstrzygnięcie eliminacji wojewódzkich do I OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI NIEZŁOMNEJ im. Henryka Rasiewicza „KIMA”

Rozstrzygnięcie eliminacji wojewódzkich do I OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI NIEZŁOMNEJ im. Henryka Rasiewicza „KIMA”. – Kielcach, 17 i 18 październik 2016 r.

17 i 18 października odbyły się w Kieleckim Centrum Kultury eliminacje wojewódzkie do I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej organizowane przez Stowarzyszenie PASSIONART oraz Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach. Festiwal spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży czego wyrazem była rekordowa liczba zgłoszeń w skali całego kraju. Łącznie w ciągu dwóch dni jury przesłuchało ponad 180 młodych wykonawców. Najmłodsza uczestniczka miała zaledwie 7 lat a najstarsza 19.

Podczas festiwalu wyłoniono 19 uczestników (14 solistów, duet oraz 4 zespoły), których zaproszono do II etapu przesłuchań. Wszyscy wykonawcy biorący udział w przesłuchaniu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie PASSIONART oraz Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach. Przyznano także nagrody za I, II oraz III miejsce w następujących kategoriach: soliści dzieci, soliści młodzież, zespoły dziecięce, zespoły młodzieżowe, oraz 8 wyróżnień, które ufundował Urząd Wojewódzki w Kielcach.

Laureaci którzy zostali wyłonieni w eliminacjach wojewódzkich do II etapu, powinni zgłosić się na przesłuchania w dniu 13 listopada o godzinie 10.00 do Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie, ul. Wita Stwosza 12. Dla wszystkich uczestników przesłuchań organizatorzy zapewniają zwiedzanie muzeum.

Protokół z przesłuchań wojewódzkich dostępny jest w załączniku.