18 października 2016

Eliminacje wojewódzkie do I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”

Eliminacje wojewódzkie do I OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI NIEZŁOMNEJ im. Henryka Rasiewicza „KIMA”. Festiwal spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży czego wyrazem jest rekordowa w skali całego kraju liczbę zgłoszeń – Kielcach, 17 i 18. 10.2016 r.

Eliminacje odbędą się 17 i 18 października o godz. 10.00 na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury plac S. Moniuszki 2B.

I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej w Kielcach jest organizowany przez Stowarzyszenie PASSIONART oraz Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej. Ideą przewodnią przedsięwzięcia, jest budowanie świadomego i odpowiedzialnego patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży za pomocą interaktywnego połączenia muzyki i historii. Festiwal skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Laureaci zostaną wyłonieni w trzech kategoriach: dzieci, młodzież oraz zespół. Jury Festiwalu będzie się składać z przedstawicieli lokalnych organizacji kombatanckich i niepodległościowych, przedstawicieli IPN, przedstawiciela środowiska artystycznego oraz przedstawiciela kuratorium oświaty.

Laureaci którzy zostaną wyłonieni w eliminacjach wojewódzkich wezmą udział w II etapie festiwalu który odbędzie się 13 listopada w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie. GRAND PRIX FESTIWALU jest udział w koncecie galowym wraz z muzykami ze Stowarzyszenia PASSIONART. Przewidziano również trzy nagrody za: I, II i III miejsce w poszczególnych kategoriach (zarówno eliminacje wojewódzkie i przesłuchania finałowe), oraz nagrody specjalne: za najlepsze wykonanie wybranego utworu, najlepszą aranżację prezentowanych pieśni oraz wyróżnienia
w poszczególnych kategoriach.