11 października 2016

Konferencja „Roboedukacja sposobem na rozwój przedsiębiorczości wśród młodzieży”

W imieniu Stowarzyszenia Integracja i Rozwój zapraszamy nauczycieli, trenerów, coachów, pracowników młodzieżowych na pierwszą konferencję upowszechniającą rezultatu projektu „Roboedukacja sposobem na rozwój przedsiębiorczości wśród młodzieży”, która odbędzie się 19 października 2016 r. w Kielcach, w Grand West Hotel (ul. H. Sienkiewicza 78) w godzinach 10-14.

Podczas spotkania eksperci przybliżą informacje na temat projektu, podzielą się efektami swojej pracy oraz podejmą dyskusję na temat nauczania przedsiębiorczości. Uczestnicy będą mieli możliwość wymiany doświadczeń w zakresie nauczania przedsiębiorczości młodych ludzi (w wieku 15-24) z ekspertami oraz wysłuchania prezentacji na temat wypracowanych rezultatów w ramach projektu.

Celem projektu jest stworzenie nowoczesnego i skutecznego modelu nieformalnego nauczania przedsiębiorczości i postaw pro-przedsiębiorczych młodych ludzi (młodzież w wieku 15-24). W ramach projektu partnerzy z pięciu krajów europejskich (Austrii, Danii, Finlandii, Niemiec i Polski) opracowali dwa podręczniki do nauczania przedsiębiorczości przy użyciu robotów skonstruowanych z klocków Lego Mindstorms EV3 Edu oraz gier strategicznych (m.in. Monopoly, Nowy Jork 1901, Ludwig, Betaville, Sim City, Quo Vadis, Power Grid, Super Farmer).

W celu wzięcia udziału w konferencji niezbędna jest wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej projektu www.roboeducation.sir.com.pl