28 września 2016

„Baśń o rycerzu bez konia” w Internetowym Teatrze TVP dla szkół

Telewizja Polska S.A. po wakacjach wróciła  z kolejnym sezonem  Internetowego Teatru TVP dla szkół. Wspólnie z Teatrem  Banialuka w Bielsku – Białej serdecznie zapraszamy do obejrzenia spektaklu „Baśń o rycerzu bez konia”. Oprócz zgromadzonej w teatrze widowni, to wyjątkowe przedstawienie w wykonaniu bielskich aktorów, zobaczą  na żywo uczniowie w wielu szkołach w całej Polsce. Będzie to możliwe dzięki realizowanemu przez Telewizję Polską projektowi „Internetowy Teatr TVP dla szkół”. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5+.

„Baśń o Rycerzu bez Konia” Teatru Banialuka z Bielska-Białej”

Transmisja: 10 październik  o godz.11.00
Czas trwania: 60 minut bez przerwy

Spektakl według dramatu Marty Guśniowskiej – jednej z jurorek ubiegłej edycji Przeglądu iTeatru – to historia przygód Rycerza bez konia i Konia bez rycerza, którzy szukają siebie nawzajem. Obok tytułowych bohaterów w przedstawieniu pojawią się uwięziona w wieży królewna, źli rozbójnicy, czarodziejka z magiczną kulą i straszny smok.

Jednak w tej baśni wszystkie postaci i wydarzenia przedstawione są z przymrużeniem oka. Wartka akcja, rozgrywana w planie żywym i lalkowym, znakomite kreacje aktorskie, pełen inwencji ruch sceniczny i dowcipne piosenki sprawiają, że przedstawienie zachwyca zarówno dzieci jak i dorosłych. Jest to zarazem opowieść z morałem, o tym, że marzenia się spełniają, jeżeli tylko nie przestajemy w nie wierzyć.

Nagrody: 

  • – Grand Prix na 6. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek „Katowice-Dzieciom” (2007), 
  • – Nagroda za Najlepszą Rolę Męską dla Piotra Tomaszewskiego na 6. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek „Katowice-Dzieciom” (2007), 
  • – ATEST wysokiej jakości i poziomu artystycznego Polskiego Ośrodka ASSITEJ (2007). 

 

  • scenariusz: Marta Guśniowska  
  • reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski 
  • scenografia: Joanna Braun 
  • muzyka: Robert Łuczak 
  • ruch sceniczny: Marzena Biesiadecka 
  • aktorzy: Katarzyna Pohl, Włodzimierz Pohl, Radosław Sadowski, Piotr Tomaszewski

Chętne szkoły, które chcą obejrzeć spektakl, prosimy o kontakt z TVP3 KIELCE. Aby zgłosić szkołę do projektu na ten spektakl, należy przesłać na adres: promocja.kielce@tvp.pl maila z pocztowymi danymi adresowymi szkoły, numerem telefonu, adresem mailowym oraz przybliżoną liczbą uczniów, którym spektakl zostanie pokazany. Na maile zgłoszeniowe czekamy do ostatniego dnia przed spektaklem. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu kom 605 605 448. Wszelkie informacje na temat projektu wraz z wymaganiami technicznymi znajdą Państwa na jego stronie internetowej: www.iteatr.tvp.pl.

Koordynator „Internetowego Teatru TVP dla szkół” w OTVP KIELCE, z którym mogą kontaktować się szkoły chcące włączyć się do projektu.

Paulina Błaszczyk
email: promocja.kielce@tvp.pl
mobile: 605 605 448