28 września 2016

Wystartował portal programowanie.men.gov.pl

Uruchomiliśmy portal www.programowanie.men.gov.pl. To właśnie tam będziemy zamieszczać aktualne informacje i materiały edukacyjne poświęcone nauce programowania.

Nowy portal umożliwia między innymi dzielenie się doświadczeniami oraz materiałami opartymi na wolnej i darmowej licencji. Znajduje się tam również forum dyskusyjne dla nauczycieli biorących udział w pilotażu.

Jednocześnie zapraszamy dyrektorów i nauczycieli szkół publicznych do udziału w pilotażowym wdrożeniu programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne w szkołach. Przypominamy, że pilotaż programowania rozpocznie się 1 września. Zachęcamy także szkoły niepubliczne o uprawnieniach szkół publicznych do zgłaszania informacji o realizacji autorskich programów nauczania dotyczących programowania.

Szkoły mają jeszcze czas do końca sierpnia na zgłoszenie chęci wzięcia udziału w pilotażu. Można to zrobić wysyłając zgłoszenie do właściwego kuratora oświaty. Informacja na temat procedury zgłoszenia zamieszczona jest na stronach internetowych kuratoriów.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej