13 lipca 2016

Europejski Tydzień Sportu – 10-17 września 2016

We wszystkich państwach Unii Europejskiej w terminie 10-17 września 2016 r. obchodzony będzie Europejski Tydzień Sportu. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej, która została rozpoczęta w 2015 r., a prowadzona jest pod hasłem #BeActive. To ogólnoeuropejskie wydarzenie jest dedykowane wszystkim obywatelom, bez jakichkolwiek barier.

Koordynatorem tegorocznej edycji jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Aby zachęcić jak najwięcej podmiotów do organizacji różnego rodzaju inicjatyw, organizatorzy pierwszych 100 wydarzeń zgłoszonych do MSiT – po wypełnieniu odpowiedniego formularza – otrzymają zestawy materiałów promocyjnych. Planowany jest także konkurs z nagrodami.

W lipcu odbędzie się inauguracja strony internetowej poświęconej Europejskiemu Tygodniowi Sportu, gdzie zamieszczone zostaną wszystkie niezbędne informacje.

W sprawach organizacyjnych proszę kontaktować się bezpośrednio z Wydziałem Spraw Międzynarodowych Biura Ministra w Ministerstwie Sportu i Turystyki lub wysyłać zapytania na adres etspolska@msit.gov.pl.