16 listopada 2015

Zaproszenie dla nauczycieli i uczniów na koncert „Przerwana dekada”

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów
województwa świętokrzyskiego

Uprzejmie informuję, że delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach 14 grudnia 2015 r. o godz. 12.00 w Wojewódzkim Domu Kultury organizuje koncert na zakończenie obchodów 35 rocznicy powstania NSZZ Solidarność pt. „Przerwana dekada”, na który pragnie zaprosić nauczycieli i uczniów świętokrzyskich szkół ponadgimnazjalnych oraz trzecich klas gimnazjów.

Koncert, przygotowany w ramach programu historyczno-edukacyjnego, składa się z wykładu historycznego opartego na tekstach źródłowych przeplatanego muzyką klasyczną oraz nowoczesnymi środkami artystycznego wyrazu. Koncert stanowi spójną opowieść słowno-muzyczną wykonywaną przez muzyków ze Stowarzyszenia PASSIONART.

Koncert stanowi formę przypomnienia o niezłomności i odwadze, jakie towarzyszyły bohaterom, którzy po 13 grudnia 1981 r. brali udział w tworzeniu wolnej, niepodległej i demokratycznej Rzeczypospolitej Polskiej, jak i osobom prowadzącym działalność opozycyjną przed Sierpniem’80.

Szczegółowe informacje nt. koncertu dostępne są TUTAJ.

Przedsięwzięcie objęte zostało honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc uprzejmie proszę o zgłoszenie chęci uczestnictwa w koncercie do dnia 25 listopada 2015 r. na adres: beata.gawecka@kuratorium.kielce.pl podając:

  • nazwę i adres szkoły,
  • adres e-mail szkoły,
  • telefon kontaktowy i nazwisko osoby zgłaszającej,
  • imię i nazwisko nauczyciela opiekuna/nauczycieli opiekunów,
  • liczbę uczniów reprezentujących szkołę

Zachęcam Państwa do wzięcia udziału w tym bezpłatnym koncercie.

Świętokrzyski Kurator Oświaty
Małgorzata Muzoł