4 listopada 2016

Maraton Pisania Listów

Maraton Pisania Listów jest międzynarodowym wydarzeniem, którego idea narodziła się w Polsce w 2001 r., od tej pory odbywa sie co roku w weekend w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Dzięki Maratonowi dochodzi do upowszechniania wiedzy na temat wolności i praw człowieka. Akcja opiera się na założeniu, że poszanowanie praw człowieka jest wspólną sprawą całego społeczeństwa. Podczas tego wydarzenia na całym świecie organizowane są wydarzenia mające na celu upowszechnić wiedzę o prawach człowieka, pomocne w tym są nasze materiały edukacyjne: scenariusze warsztatów, filmy, pomysły na organizację akcji publicznych, które wzbogacają to wydarzenie.

Za sprawą Maratonu Pisania Listów udaje nam się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Dlatego zachęcamy do organizacji Maratonu w każdej szkole, w ubiegłorocznych edycjach Maraton był organizowanych w szkołach podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz w szkołach zawodowych.

W tym roku, w całym kraju będziemy pisać w dniach 1-11 grudnia, finał Maratonu przypadnie na weekend 10-11 grudnia. W ciągu tych dni można zorganizować Maraton w swojej miejscowości.