26 października 2015

Akcja „Oddaj Krew – Zostań Bohaterem”

W dniu 3 listopada 2015 roku w godzinach 9.00-15.00 w budynku Policealnej Szkoły Medycznej im. Hanny Chrzanowskiej w Morawicy można oddać krew.

Akcja "ODDAJ KREW – ZOSTAŃ BOHATEREM" szczególnie kierowana jest do osób, które po raz pierwszy chciałyby zostać dawcą, ale mogą wziąć w niej udział wszystkie osoby oddające krew w ramach działalności honorowego krwiodawstwa, jak też osoby pragnące zostać Honorowym Krwiodawcą.

Krew jest jak lek, którego nie da się zastąpić żadnym innym. Niezbędna jest w wielu stanach zagrożenia życia (masywne krwotoki, urazy, wypadki), jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom ,w tym nowotworowym. Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest bezpieczne i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia czy życia. Krew pobierana będzie przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku przez profesjonalny personel medyczny z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Należy pamiętać o zabraniu z sobą dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość i nr PESEL np.:

  • dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, legitymację studencką,
  • dawca wielokrotny – również legitymację Honorowego Dawcy Krwi,

Każdy kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku (np. pieczywo, chuda wędlina, warzywa, owoce) i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 h przed oddaniem krwi, w przedziale wiekowym 18-65 lat. Ciężar ciała nie powinien być mniejszy niż 50 kg.

03.11.2015. zapraszamy do budynku Policealnej Szkoły Medycznej w Morawicy /ul. Kielecka 7 /od godziny 9.00.W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 41-311-46-80.