19 października 2015

Kolejne sukcesy uczniów z Zespołu Szkół w Połańcu

Zespół Szkół w Połańcu informuje o kolejnych sukcesach swoich uczniów

Znana jest lista osób, które wezmą udział w edycji specjalnej Konkursu Naukowego E(x)pory dnia 2 grudnia 2015 w warszawskim Centrum Nowych Technologii. Wsród 30 prac z całej Polski, znalazły się 2 prace uczniów i absolwentów ww. szkoły. Wielu z uczestników specjalnej edycji E(x)poory to studenci polskich i zagranicznych uczelni. Połaniec będzie repzezentowany przez największą liczbę osób (4 uczestników): Joachim Jakubas, Marcin Markowski, Grzegorz Koper, Jakub Zyngier. Promotorami prac są Beata i Mariusz Zyngier. Zapraszamy na stoisko szkoły w trakcie  „Spotkania z innowacjami” przygotowanego  dla wycieczek szkolnych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  

Do wyjazdu na Brussels Innova (18–22.11.2015) przygotowuje się ekipa w składzie: Joachim Jakubas, Marcin Markowski, Grzegorz Koper – absolwenci Technikum Elektronicznego, zdobywcy I miejsca w Polsce w konkursie Młody Wynalazca  (wyjazd jest nagrodą ufundowaną przez fundację Pro Inventio Haller) oraz Piotr Urban i Łukasz Rędziński klasa IV A Technikum Elektronicznego (będą rezrezentowali nasze województwo,na stoisku pod patronatem Ambasaady RP w Brukseli). Promotorem obu prac  jest Mariusz Zyngier.  

Wynalazek Jakuba Zyngiera otrzymał brązowy medal na światowym konkursie 2015 Taiwan Changhua International Youth Invention Exhibition (TCIYIE) and Poster Contest.  To pierwszy sukces ucznia szkoły poza kontynentem europejskim.