2 września 2015

II Ogólnopolskia kampania edukacyjno-prewencyjna „Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu”

Fundacja dla Kultury.pl zaprasza do udziału w II edycji "Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-prewencyjnej „Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu” dofinansowanej ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

„Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu” to przede wszystkim darmowe szkolenia dla uczniów klas I-III. Główną tematyką zajęć będzie nauka postaw związanych z dbaniem o własne bezpieczeństwo w sieci, czyli zachęcanie do nieujawniania loginów oraz haseł. Dzieci dowiedzą się, w jaki sposób korzystać z ogólnodostępnych komputerów, portali społecznościowych oraz serwisów publicznych. Najmłodsi poznają również termin „netykieta” i nauczą się związanych z jej przestrzeganiem zasad.

Zasady uczestnictwa w projekcie:

  • do udziału w Projekcie zakwalifikuje się 120 szkół podstawowych, które jako pierwsze zgłoszą chęć uczestnictwa w projekcie. W jednej szkole możemy przeszkolić maksymalnie 60 uczniów, preferowane klasy to II i III szkoły podstawowej
  • w pierwszej kolejności udział mogą wziąć szkoły z miejscowości do 100 tys. mieszkańców, jeżeli takich zgłoszeń będzie mniej, wtedy zapraszamy do udziału szkoły z większych miejscowości
  • udział w projekcie jest darmowy

Jedno kompletne szkolenie obejmuje dwie godziny lekcyjne, więc w jednej szkole możemy spędzić maksymalnie 4 godziny lekcyjne szkoląc dwie grupy szkoleniowe. Szkoły prosimy o udostępnienie sali na czas szkolenia oraz rzutnika.

Projekt będzie realizowany do 15 grudnia br.

Informacje o projekcie znajdują się tutaj:

  • http://ambasadorzy.kulturaonline.pl/baza_wiedzy

Nadal można korzystać z naszej darmowej platformy e-learningowej:

  • http://ambasadorzy.kulturaonline.pl/szkolenia