29 sierpnia 2015

Poznaj świat Zgrzyciaków! E-podręcznik do edukacji wczesnoszkolnej

Profesor Zgrzyt oraz Julka, Kuba, Anima, Figo i Eron to bohaterowie e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej.

Zapraszamy wszystkich do świata Zgrzyciaków, gdzie poznacie bohaterów, którzy będą towarzyszyć uczniom w nauce przez cały rok szkolny.

Bohaterowie e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej – Julka i Kuba, Anima, Figo i Eron będą każdego dnia walczyć z wynalazkami Profesora Zgrzyta, który jest złośliwym chochlikiem, robiącym psoty zarówno postaciom, jak i samym uczniom.

– E-podręcznik to kolejna propozycja dla nauczycieli. Myślę, że znajdzie się wielu, którzy będą chcieli z niego skorzystać – mówi Joanna Kluzik-Rostkowska.

Zapraszamy do magicznego podręcznika, dzięki któremu nauka nigdy nie była tak ciekawa i przyjemna. Podejmijcie wyzwanie!

 

Docelowo w e-podręczniku do edukacji wczesnoszkolnej znajdzie się 495 zajęć edukacyjnych, 700 kart pracy, 650 ćwiczeń interaktywnych, 1000 zdjęć, kilkaset tekstów literackich, kilkadziesiąt filmów edukacyjnych, animacje i historyjki obrazkowe.

Interaktywny e-podręcznik do edukacji wczesnoszkolnej stanowi część całego projektu e-podręczników do kształcenia ogólnego.

Docelowo opracowane będą 64 e-podręczniki do 14 przedmiotów na wszystkich etapach nauki: od pierwszej klasy szkoły podstawowej, przez gimnazjum, po szkołę ponadgimnazjalną. Udostępnione będą bezpłatnie.

 

Więcej na www.epodreczniki.pl

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej