22 czerwca 2015

Priorytetowe odprawy autobusów z dziećmi wyjeżdżającymi na wypoczynek za granicę

Służby graniczne realizują za pomocą elektronicznego systemu rezerwacji odpraw eBooking BUS usługę priorytetowych odpraw autobusów z dziećmi wyjeżdżającymi na wypoczynek za granicę oraz możliwość rezerwacji dokładnej godziny przekroczenia granicy.

Usługa dotyczy autokarów i busów przewożących ponad 70% dzieci i młodzieży do siedemnastego roku życia. Dodatkowo rodzice, przewodnicy, biura podróży lub inni organizatorzy wyjazdów mają możliwość dokładnego ustalenia terminu odprawy. Dzięki zgłoszeniu w systemie eBooking BUS, autokary i busy przewożące zorganizowane grupy szybciej przekraczają granicę, ponieważ służby graniczne, wykonując wcześniej część czynności kontrolnych i szybciej je odprawiają. Średnia odprawa autokaru trwa poniżej 10 minut.

Aktualnie można również zarezerwować dokładny czas odprawy, co pozwala na lepszą organizację czasu przejazdu przez granicę. Autokar zabukowany w systemie będzie mógł dotrzeć na granicę kilka minut przed zaplanowaną odprawą, a podróżni spędzą jeszcze mniej czasu na granicy. Decyduje kolejność zgłoszeń, ale wyjątkiem są autokary przewożące dzieci i młodzież, które będą odprawiane priorytetowo.

Z systemu można pobrać i wydrukować specjalny znak graficzny, który, po umieszczeniu za szybą autokaru, sprawia, że jest on łatwiej identyfikowalny dla służb granicznych.

Więcej szczegółowych informacji, w tym adres strony oraz do pobrania specjalne znaki graficzne do umieszczenia na szybie autokaru

Informacje na temat rezerwacji odpraw można uzyskać:

Informacja Służby Celnej

  • infolinia: 801 470 477
  • telefon: +48 33 857 6251 (dla osób dzwoniących z zagranicy lub z telefonów komórkowych)
  • fax: +48 33 857 6383
  • e-mail: info.sluzbacelna@kat.mofnet.gov.pl
  • adres do korespondencji: Izba Celna w Katowicach, Wydział Centrum Informacji Służby Celnej, 43-400 Cieszyn, ul. Bielska 47a