17 kwietnia 2015

267 laureatów z gimnazjów

Targi Kielce przeżyły w miniony czwartek prawdziwą inwazję młodości. Przez przeszło dwie godziny po swoje medale i dyplomy występowali laureaci tegorocznej edycji wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów. 267 najlepszych to prawdziwi liderzy z grona niemal 3200, którzy stanęli na starcie powiatowej części zmagań.

W tegorocznej edycji, którą jak co roku, przygotowało Kuratorium Oświaty w Kielcach, przy współpracy z Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, wystartowały wszystkie gimnazja w województwie. Wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele wszystkich powiatów. Trzech uczniów sięgnęło po trzy tytuły, kolejnych 23 zdobyło po dwa miejsca laureata. W przepięknej targowej Omedze swojej młodzieży towarzyszyli nauczyciele, dyrektorzy szkół i rodzice. Nie zabrakło również samorządowców.

Osiągnęliście już duży sukces, znaleźliście się na prawdziwej drodze do gwiazd i teraz od was zależy jak daleko na niej zajdziecie. Jestem przekonany, że z tej drogi nie wypada już zejść – dedykował bohaterom dnia świętokrzyski wicekurator oświaty Grzegorz Bień.