16 kwietnia 2015

„Tygrys Pietrek” – w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla Szkół

20 kwietnia o godz. 11.30 w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla Szkół młodsi uczniowie szkół podstawowych obejrzą spektakl „Tygrys Pietrek” z Teatru Groteska w Krakowie.

Pewien lękliwy tygrysek ze strachu zgubił swoje paski. Wyruszył zatem na wyprawę w poszukiwaniu odwagi – chciał ją kupić w sklepie, zdobyć w wojsku, nauczyć się jej od Indian… Ale napotkani osobnicy być może zapomnieli już o banalnej prawdzie – boi się każdy, a odwaga polega na pokonaniu strachu, nie zaś na ubraniu się w jej "kostium". Czy uda się Pietrkowi odnaleźć swoje paski?

Spektakl został wyróżniony certyfikatem jakości ASSITEJ (Świadectwo Najwyższej Jakości i Poziomu Artystycznego) przyznawanym przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "ASSITEJ".

Aby zgłosić szkołę do projektu na ten spektakl, należy przesłać na adres: promocja.kielce@tvp.pl maila z pocztowymi danymi adresowymi szkoły, numerem telefonu, adresem mailowym oraz przybliżoną liczbą uczniów, którym spektakl zostanie pokazany. Na maile zgłoszeniowe czekamy do ostatniego dnia przed spektaklem. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 41 330 33 51, kom 605 605 448. Wszelkie informacje na temat projektu wraz z wymaganiami technicznymi znajdą Państwa na jego stronie internetowej: www.iteatr.tvp.pl.