31 marca 2015

Laureaci z podstawówek nagrodzeni

84 uczniów z świętokrzyskich szkół podstawowych otrzymało tytuł laureata konkursów przedmiotowych edycji 2014/15. Uroczyste spotkanie w siedzibie Targów Kielce było też okazją do złożenia gratulacji ich rodzicom i nauczycielom.

Medale i dyplomy otrzymali laureaci z konkursu humanistycznego – 32 osoby, matematyczno – przyrodniczego – 25 i języka angielskiego – 27. Ogółem największą liczbą laureatów w województwie mogą poszczycić się Kielce – 35 i powiat ziemski kielecki – 13. Po sześciu uczniów z tym tytułem mają kieleckie : SP 28 i I Społeczna SP im. Mikołaja Reja. Sześcioro laureatów zdobyło po dwa tytuły.

Zwracając się do bohaterów tegorocznych konkursów świętokrzyski wicekurator oświaty Grzegorz Bień życzył im by był to ich pierwszy a zarazem jeden z wielu sukces na polu nauki. – Pamiętajcie o tych, którzy dali wam te podstawy wiedzy i zachęcili do poznawania jej tajników, o swoich nauczycielach – apelował wicekurator.

Laureaci konkursu humanistycznego i matematyczno-przyrodniczego otrzymają maksymalną liczbę punktów z tej części sprawdzianu szóstoklasistów, zaś zwycięzcy z języka angielskiego – analogicznie z tej części środowego (01.04)sprawdzianu.